Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66493.99
-0.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3511.68
-2.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.5
-4.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.5
-0.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Çinli Yatırımcılar OTC Masalarına Yöneliyor!

Çin’de OTC işlemleri popülerleşiyor!

Clock
Paylaş
Çinli Yatırımcılar OTC Masalarına Yöneliyor!

Çinli kripto para yatırımcıları, yeni gelen denetimlerden kaçınabilmek amacıyla OTC masalarını kullanmaya başlamış!

728×90 muhabbit - Çinli Yatırımcılar OTC Masalarına Yöneliyor!300x250 muhabbit - Çinli Yatırımcılar OTC Masalarına Yöneliyor!

Bloomberg tarafından yayınlanan 31 Mayıs tarihli bir habere göre, Çin’in finansal kurumların ve ödeme şirketlerinin kripto para birimleri ile ilgili hizmetler sunmasını yasaklayan kararları sıkılaştırması ile beraber, OTC platformların kullanımında önemli bir artış yaşandı.

OTC konusundaki kesin hacimleri belirlemek zor olsa da, Çin yuanı ve popüler kripto para Tether arasındaki ticaret hacmi artmış gibi görünüyor.

Bloomberg’e göre USDT/CNY, bu anı başlarında Çin’de alınan kararlar dolayısıyla %4.4 oranında düşüş gösterdi. O günden bu yana kaybın yarısından fazlasını telafi eden parite, piyasaların durulmaya başladığını simgeliyor.

Çin’in kripto baskısını yönlendiren endişelerden biri, sektörü sekteye uğratmak için teşvik edilen sermaye çıkışları. Bloomberg, OTC ticaretinin tipik borsalarla ilişkili riskleri oluşturmayabileceğini ve düzenleyicilerin sektörle uğraşırken bu kadar katı olmayabileceğini söyledi.

Haberde, “OTC işlemlerin yuan ayağı tamamen Çin’in yerel finansal sistemi içinde gerçekleştiği için, büyük ölçekli sermaye çıkışı riski düşük” denildi.

Çin’in OTC piyasalarına geçişi, devletin kripto para borsalarını yasakladığı 2017 sonlarındaki durumu yansıtıyor. Analistler, Çin’in dünyadaki Bitcoin’in %7’sine sahip olduğunu ve 2017 yasaklarından önce bu ticaretin %80’ini oluşturduğunu tahmin ediyor.

Çin Karbon Nötr Olmak İstiyor!

Hükümetin uyguladığı en son yasak dalgası, Çin’in karbon nötr hedeflerini yerine getirmeye çalıştığı için kripto para madenciliğini de etkiledi. Huobi ve OKEx dahil olmak üzere birçok şirket, Çinli müşteriler için yerel madencilik faaliyetlerini durdurdu.

Sonuç olarak, Bitcoin’in madencilik zorluğu Pazar günü %16 düşüş gösterdi. Bildiğiniz gibi madencilik zorluğu, yeni BTC üretmek için gereken hesaplama gücünün tahminini yapar.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Çin Haberleri için: Çin haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar