Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51508.4
0.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3045.41
2.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.86
1.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.7
1.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Circle, BNY Mellon’dan USDC Rezervleri İçin Saklama Hizmeti Satın Alacak!

Firma, rezervlerinin nakit ve hazine cinsinden olacağını söylemişti.

Clock
Paylaş
Circle, BNY Mellon’dan USDC Rezervleri İçin Saklama Hizmeti Satın Alacak!

USD Coin (USDC) operatörü Circle, 31 Mart 2022 tarihinde USDC rezervlerinin korunması için saklama servisi veren ve aynı zamanda bir finans kuruluşu BNY Mellon ile çalışacaklarını açıkladı.

1784 yılında kurulan BNY Mellon, Amerika’nın en eski bankalarından biri olarak öne çıkıyor. Dünya çapında gözetimi veya yönetimi altında 46.7 trilyon doların üzerinde varlık olduğu biliniyor.

Binance BannerBinance Banner

BNY Mellon, yatırımlarını yönetmek isteyen müşteriler için tek bir buluşma noktası görevi görmekte. Yeni ortaklıkla birlikte BNY Mellon, dijital paraların ödeme amaçlı kullanılma olasılığını da araştıracağını söyledi. Varlık Hizmetleri CEO’su ve BNY Mellon’un Dijital Varlıklar Başkanı Roman Regelman konu ile ilgili şunları söyledi:

Sektörümüz evrim geçiriyor. Varlıkların dijitalleştirilmesi çok çeşitli piyasalardan yeni katılımcıların dahil olmasını sağlıyor. Bu da kullanıcılara yeni heyecanlar ve fırsatlar sunuyor. USDC rezervlerinin koruyucusu olarak, dijital varlıkların pazarını genişletmeye çalışacağız.

Varlık Hizmetleri CEO’su ve BNY Mellon’un Dijital Varlıklar Başkanı Roman Regelman


Bununla birlikte Circle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire konu ile ilgili şunları söyledi:

USDC büyümeye devam ederken, BNY Mellon ile çalışma fırsatını bulmak gerçekten harika. Geleneksel finansal hizmetler ile gelişmekte olan dijital varlık piyasaları arasında bir köprü kurmayı amaçlıyoruz.

Cırcle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaıre


USDC’nin Mart 2022 itibarıyla dolaşımdaki hacmi 52 milyar doları aştı. USDC, küresel olarak en hızlı büyüyen dolar dijital para birimlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Toplam stablecoin arzı geçen ay 180 milyar dolara ulaştı. Fed Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller daha önce bir merkez bankası dijital para biriminin benimsenmesine ilişkin şüphelerini dile getirerek, ilerde bunların sorun teşkil edeceğini söylemişti.

Visa

Circle, Concord ile Birleşme Anlaşması Yaptı! Circle’ın Değeri 2 Katına Çıktı!

Yaklaşık 1 ay önce Circle ve Concord, anlaşma yaparak güçlerini birleştirdi ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arz olacak yeni bir şirket kurmaya karar verdiler.

Concord ile yapılan anlaşmadan sonra Circle’ın değeri iki katına çıkarak 9 milyar dolara yükseldi. USD Coin’in (USDC) arkasındaki şirket olan Circle, 2020 yılında kurulan özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) olan Concord Acquisition Corp. ile birleşmeye karar verdi

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar