Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66387.99
0.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3254.48
2.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.13
2.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.8
1.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Circle, Concord ile Birleşme Anlaşması Yaptı! Circle’ın Değeri 2 Katına Çıktı!

Circle, Concord ile birleşme anlaşması yaptıktan sonra şirketin değeri iki kat yükseldi ve 9 milyar dolarlık değere ulaştı!

Clock
Paylaş
Circle, Concord ile Birleşme Anlaşması Yaptı! Circle’ın Değeri 2 Katına Çıktı!

Circle ve Concord bir anlaşma yaparak güçlerini birleştirdi. New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arz olacak yeni bir şirket kurulacak.

Concord ile yapılan anlaşmadan sonra Circle’ın değeri iki katına çıkarak 9 milyar dolara yükseldi. USD Coin’in (USDC) arkasındaki şirket olan Circle, 2020 yılında kurulan özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) olan Concord Acquisition Corp. ile birleşmeye karar verdi.

728×90 muhabbit - Circle, Concord ile Birleşme Anlaşması Yaptı! Circle'ın Değeri 2 Katına Çıktı!300x250 muhabbit - Circle, Concord ile Birleşme Anlaşması Yaptı! Circle'ın Değeri 2 Katına Çıktı!

17 Şubat 2022 Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre Circle, Concord ile daha önce yaptığı anlaşmanın sona erdiğini ve yeni anlaşmayla beraber yeni şartların 8 Aralık 2022 tarihine kadar tamamlanmasını beklediğini belirtti. Yeni anlaşmanın şartlara bağlı olarak 31 Ocak 2023’e kadar uzatılabileceğini açıklayan Circle, ilk birleşme planlarından Temmuz 2021 tarihinde bahsetmişti.

Bir Circle çalışanı anlaşmayla ilgili şu açıklamları yaptı:

“Orijinal anlaşmanın, orijinal işletme birleşmesi sözleşmesinin (3 Nisan 2022) zaman parametreleri içinde kapatılamayacağı açıktı. Anlaşmayı uzatmak için yapılan müzakerenin bir parçası olarak, Circle’ın değeri, iyileştirilmiş finansal performansı ve USDC’nin rekabetçi konumunu yansıtacak şekilde güncellendi ve yeni bir ilk çıkış tarihi olan 8 Aralık 2022’ye ulaştı.”

Anlaşmaya bağlı olarak Circle, birleşme sürecini tamamlandıktan sonra yeni bir halka açık şirket kurma konusunda kararlılığını sürdürmektedir. Bu yeni şirket hem Circle hem de Concord’u satın alacak ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “CRCL” koduyla listelenecek.

Bu işlemin tamamlanması için özenle çalışmaya devam ediyoruz. Ancak zaman konusunda elimizde olmayan bazı faktörler var. SEC’e ilgili başvuruları yaptık. SEC’in başvuruyu değerlendirip bize yanıt vermesi ise bir muammadan ibaret.

Circle, düzenleyici kurumlarla uyumlu çalışmak için belirli gereklilikleri sağlamaya çalışıyor. Tether davasından sonra birçok kullanıcı USDC’nin daha iyi bir stablecoin olduğunu düşünüyor. Ancak hala Tether’i (USDT) kullanan birçok kullanıcı var.

İlginizi Çekebilir: Tether USDT Nedir?

Circle’ın CEO’su Jeremey Allaire geçtiğimiz günlerde bir tweet paylaştı. 1 Şubat 2022 tarihinde USDC, 50 milyarıncı USD Coin’ini blok zinciri üstünde basarak itibarını yükseltmeye devam etti.

Jeremy Allaıre Twıtter

CoinMarketCap’den alınan verilere göre; USDT, yaklaşık 72 milyar dolar piyasa değerine sahipken USDC, 52 milyar dolar piyasa değerine sahiptir. USDC, stablecoin pazarının yaklaşık %29’unu oluşturuyor. USDC’nin kripto para piyasasındaki hakimiyeti her geçen yıl artmaya devam ediyor.

def66ac0 80bc 43f8 aef2 5174d2495388 - Circle, Concord ile Birleşme Anlaşması Yaptı! Circle'ın Değeri 2 Katına Çıktı!
Stablecoin’lerin Arzı – Kaynak: Dune Analytics

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar