Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66050.33
0.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3398.79
-2.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.03
-2.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.8
-0.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Circle, MiCA uyumlu ilk global stablecoin ihracatçısı!

Clock
Paylaş
Circle, MiCA uyumlu ilk global stablecoin ihracatçısı!

Circle, 1 Temmuz itibariyla Avrupa’nın MiCA düzenlemelerine uyum sağlayan ilk global stablecoin ihracatçısı oldu. CEO Jeremy Allaire, Paris’te düzenlediği basın toplantısında Circle’ın USDC ve EURC stablecoinlerini MiCA çerçevesinde ihraç edeceğini duyurdu. Bu adım Circle’ın Avrupa’da daha geniş bir kullanıcı tabanına erişimini sağlayacak.

728×90 muhabbit - Circle, MiCA uyumlu ilk global stablecoin ihracatçısı!300x250 muhabbit - Circle, MiCA uyumlu ilk global stablecoin ihracatçısı!

Circle’ın Düzenleyici Uyumu

Circle, stablecoin alanında düzenleyici uyum sağlamak için çeşitli adımlar attı. Aralık ayında Fransa’da dijital varlık düzenleyici lisansı aldı ve Fransız Operasyonları Başkanı atadı. Şirket MiCA’ya uyumlu stablecoinlerini Avrupa’da Fransız entitesi üzerinden piyasaya sürecek. USDC, Haziran ayı itibarıyla toplam stablecoin arzının %20’sini oluşturuyor ve USD’ye sabitli en büyük ikinci stablecoin olarak öne çıkıyor.

MiCA Düzenlemeleri ve Etkileri

MiCA, Avrupa Birliği tarafından oluşturulan kapsamlı bir düzenleyici çerçevedir. Nisan 2023’te Avrupa Parlamentosu tarafından onaylanan MiCA, aşamalı olarak uygulanıyor ve bölgede ihraç edilen stablecoinlerin artan düzenleyici gereksinimleri karşılamasını gerektiriyor. Stablecoin ihraççıları, MiCA’nın getirdiği karmaşık gereksinimlerin işlerini zorlaştırabileceğini belirtti.

MiCA, AB dışındaki stablecoin ihraççılarının da AB’deki hizmetler için uyum sağlamasını gerektiriyor. Bu düzenlemeler Circle’ın Avrupa pazarında daha güvenli ve düzenlemelere uygun olarak faaliyet göstermesini mümkün kılıyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar