Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66592.04
1.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3417.85
-0.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.2
-2.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.6
0.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

MiCA Düzenlemeleri AB’de Stablecoin Faaliyetlerini Zorlaştırıyor

Clock
Paylaş
MiCA Düzenlemeleri AB’de Stablecoin Faaliyetlerini Zorlaştırıyor

Avrupa Birliği’nin MiCA düzenlemeleri, stablecoin faaliyetlerinde sıkı denetimler getiriyor. Outlier Ventures Araştırma Başkanı Jasper De Maere, stablecoin’lerin çoğunun kısa vadede MiCA’ya uyum sağlamasının zor olduğunu belirtiyor. Bu durumun ticaret erişiminde kısıtlamalar yaratma ihtimali var.

728×90 muhabbit - MiCA Düzenlemeleri AB'de Stablecoin Faaliyetlerini Zorlaştırıyor300x250 muhabbit - MiCA Düzenlemeleri AB'de Stablecoin Faaliyetlerini Zorlaştırıyor

İşletmeler Faaliyetlerini Azaltıyor

Yeni düzenlemeler, AB’deki işletmelerin faaliyetlerini azaltmasına yol açıyor. Bu da sektörde yenilikleri ve tüketici erişimini olumsuz etkiliyor. De Maere, “MiCA’nın uygulanmaya başlamasıyla büyük borsalardan ve stablecoin ihraççılarından açıklamalar bekliyoruz” dedi.

MiCA’nın getirdiği belirsizlik, kripto sektörü katılımcıları arasında kafa karışıklığına neden oluyor. Avrupa Bankacılık Otoritesi’nin teknik standartlara ilişkin yönergeleri yalnızca geçen hafta yayınlandığı için uyum çabalarını zorlaştırıyor.

Stabilcoinlerin Geleceği Şüpheli

Chainalysis Avrupa Politika Başkanı Matthias Bauer-Langgartner, MiCA’nın stablecoin rejiminin Avrupa’da kripto varlıklarının düzenlenmesi için kritik olduğunu belirtti. Yeni düzenlemeler, 30 Haziran’dan itibaren önemli belirsizlikler yaratabilir.

MiCA’nın kısmi uygulanabilirliği Haziran sonunda başlayacak ve tam uyum Aralık 2024’e kadar gerekecek. Bu düzenlemeler Avrupa kripto pazarında büyük değişikliklere neden olacak. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar