Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69850.8
-1.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3755.6
2.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.39
1.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $621.1
3.88%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Citi Bank Kripto Para Ticaretini Başlatabilir!

Bankacılık devi olan Citigroup, kripto paralar için ticaret, saklama ve finansman hizmetlerini başlatabilir!

Clock
Paylaş
Citi Bank Kripto Para Ticaretini Başlatabilir!

Bankacılık devi olan Citigroup’un kripto paralara olan ilgisi artıyor. Citi Bank, kripto para ticaretini başlatmayı düşünüyor. Başlatırsa hem saklama hem de finansman hizmeti de vereceğini açıkladı.

Citi’nin küresel döviz müdürü Itay Tuchman şunları söyledi:

728×90 muhabbit - Citi Bank Kripto Para Ticaretini Başlatabilir!300x250 muhabbit - Citi Bank Kripto Para Ticaretini Başlatabilir!

Ağustos’tan bu yana büyük müşterilerimizin Bitcoin’e olan ilgisi günden güne artıyor. Bizim bakış açımıza göre farklı seçenekler de mevcut. Müşterilere en iyi hizmeti vermek için sürekli olarak çalışıyoruz.

Ancak Citi Bank, kripto para hizmetlerini başlatmak için acele etmiyor. Tuchman, kripto para piyasasının sürdürülebilirliğinden emin olmak için biraz ağırdan alıyor diyebiliriz.

Tuchman, bankanın müşterilere fayda sağlayacak ve düzenleyicilerin destekleyebileceği bir şey inşa edilebildiğinde işleri hızlandıracak.

Küresel döviz müdürü daha sonra şunları söyledi:

Herhangi bir şeyi kaçırma korkum yok çünkü kripto para piyasasının burada kalacağına ve piyasanın daha çok gelişeceğine inanıyorum. Bu bir uzay yarışı değil. Birden fazla bayrağa yer var.

Mart ayında Citi, Bitcoin’in geliştikçe uluslararası bir ticaret para birimi haline gelebileceğini söyleyen bir rapor yayınladı.

Banka o sırada, Bitcoin’in neden önemli olduğuna dair algıları bilinçlendirmeye devam etti. Diğer yandan da ana akım olma yönündeki algısını artırdığına dair açıklamalar yapıldı.

Kripto Paralarla İlgilenen WallStreet Kuruluşları

Citi Bank, kripto para pazarına girmeyi düşünen en son Wall Street finans kuruluşu olabilir. Geçtiğimiz haftalarda Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of New York Mellon ve benzeri kuruluşlar müşterilerine kripto hizmetleri sağlamak için harekete geçti.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza katılabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar