Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51241.1
-1.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2912.37
-0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.91
-5.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.1
2.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

CME Ethereum Vadeli İşlemlerinde Rekor Seviyelere Ulaşıldı!

CME’de Ethereum vadeli işlemlerinin hacimleri artmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
CME Ethereum Vadeli İşlemlerinde Rekor Seviyelere Ulaşıldı!

Türev işlem borsası CME Group’ta Şubat ayının başında işlem görmeye başlayan Ethereum vadeli işlemleri, Nisan ayı başlarında hem hacim olarak hem de açık faizde rekor seviyelere ulaştı.

Binance BannerBinance Banner

8 Şubat tarihinde borsada başlatılan Ethereum vadeli işlemleri, kurumlara kripto para biriminin fiyatındaki fiyat hareketlerine karşı korunma yöntemi sunuyor.

Ürüne olan açık ilgi piyasaya sürüldüğünden bu yana istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor. CME Group tarafından yayımlanan en son verilere göre 7 Nisan itibarıyla, yaklaşık 225 milyon $ değerinde 91.100 Ethereum’a eşdeğer olan ödenmemiş 1.822 sözleşme bulunuyordu. Ancak geçen haftadan itibaren daha da artan hacimler sonucunda  vadeli işlemlerde yaklaşık 278 milyon $ değerinde 2.247 Ethereum sözleşmesi ile yeni bir zirveye ulaşılmış oldu.

CME’nin en son güncellemesine göre, Ethereum vadeli işlemlerinde ortalama günlük hacim ve ortalama günlük açık faiz, borsanın Aralık 2017’de aktif olan Bitcoin vadeli işlem ürününe göre daha fazla artış gösteriyor.

CME Group‘a tarafından yapılan açıklamaya göre, borsada her gün ortalama 820 sözleşme alınıp satılıyor. Bunun yanında oluşan hacmin yüzde 64’ünün ABD’den geldiği belirtilirken, geri kalan %36’lık hacmin ise Amerika Birleşik Devletleri dışından geldiği belirtiliyor.

CME’de kripto para ticareti, dijital varlık sektöründe daha geniş kurumsal faaliyetler için odak noktası haline gelmiş durumda. 

Güncel rakamlar ile 2450 $’ın üzerinde seyreden Ethereum’un piyasa değeri ise 285 Milyar $ civarında bulunuyor.

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar