Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67180
0.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3108.01
1.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.31
1.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $574.7
-0.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum Ağında İstemci Arızası Ortaya Çıktı!

Ethereum ağında sorun var!

Clock
Paylaş
Ethereum Ağında İstemci Arızası Ortaya Çıktı!

Bir parity istemcisi olarak bilinen OpenEthereum istemcisinin, bir dizi Ethereum kullanıcısı tarafından hatalı çalıştığı bildirildi.

GitHub’daki birden fazla kullanıcı raporuna göre, OpenEthereum istemcisi 12.244.294 bloğunda takılı kaldı. Bu Berlin güncellemesinin çalıştırıldığı 12.244.000’üncü bloktan hemen 294 blok sonra gerçekleşti.

728×90 muhabbit - Ethereum Ağında İstemci Arızası Ortaya Çıktı!300x250 muhabbit - Ethereum Ağında İstemci Arızası Ortaya Çıktı!

Sorun şu anda sadece OpenEthereum “node”larını etkiliyor gibi görünmekte. OpenEthereum’un harici, daha popüler bir istemci olan Geth, normal bir şekilde çalışmakta. Bununla beraber OpenEthereum istemcisindeki problemler, blok gezgini Etherscan’de de bir kesintiye yol açtı. Şu an Etherscan’de 12.244.294’üncü blok, çıkarılacak son blok olarak gösteriliyor.

Ekip şu anda sorunu teşhis etmek ve düzeltmek için çaba harcıyor fakat sorunun neden daha tespit edilemedi. Sorun düzeltilene kadar, Etherscan kullanım dışı kaldı.

Sorun yalnıza OpenEthereum’u etkilediği için, Ethereum blockchaini ve Infura gibi birçok hizmet sağlayıcısı doğru bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Berlin güncellemesi ile olan korelasyon neticesinde sorun, bazı değişikliklerin yanlış uygulanmış olduğunu muhtemel kılıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar