Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65392.02
-2.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3510.81
-2.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.48
-5.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.9
-1.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum Berlin Güncellemesi Yayımlandı!

Ethereum’un yeni güncellemesine bir bakış atalım.

Clock
Paylaş
Ethereum Berlin Güncellemesi Yayımlandı!

Ethereum ağına olan talep, DeFi ürünlerinin popülerleşmesi ile beraber ani bir artış yaşadı.

Tüm bunların sonucunda Ethereum blockchainindeki ortalama işlem ücretleri, ciddi bir yükseliş göstererek rekor üzerine rekor kırdı.

728×90 muhabbit - Ethereum Berlin Güncellemesi Yayımlandı!300x250 muhabbit - Ethereum Berlin Güncellemesi Yayımlandı!

Tabii Ethereum geliştiricileri bu durumu daha insani bir hale getirmek amacıyla çalışmalara başladı. 12.244.000’üncü blokta başlatılan Berlin güncellemesi, işlem ücretlerinin bir nebze de olsa düşüreceğini öngörüyor.

İlk Devcon sözleşmesinin yapıldığı şehrin adını taşıyan Berlin, Ethereum yazılımında değişiklikler yapacak olan bir ağ güncellemesidir. Bir Ethereum “node“unu çalıştıran ve ETH madenciliği yapan herkes, yazılım istemcisini Berlin’e güncellemelidir.

Berlin güncellemesi, kullanıcılar tarafından hazırlanan ve geliştirici ekip tarafından blockchaine entegre edilmesi beklenen dört farklı EIP içerecek. Bunların arasında EIP-2565, EIP-2718, EIP-2929 ve EIP-2930 yer almakta. Bu EIP güncellemeleri genel olarak ağın stabilitesini ve işlem ücretleri için iyileştirmeler içeriyor.

Berlin güncellemesinin dışında yer alan EIP ise, EIP-1559 olarak görünüyor. Bildiğiniz gibi EIP-1559 ağa dahil edildikten sonra ücretler ağ tarafından belirlenecek ve yakım işlemi yapacak. Bununla beraber Madenciler, yeni üretilmiş ETH biçiminde blok ödülleri almaya devam edecek.

Elbette bu durumdan pek memnun olmayan bazı madencilik havuzları yok değil. Şimdilik bu memnuniyetsizliğin doğuracağı sonuçları görmek için Temmuz ayında yapılacak olan Londra güncellemesini beklemeliyiz.

Geliştirilmekte olan Ethereum 2.0 için gas ücretleri sorunu bu güncellemeler ile beraber tamamen olmasa da ciddi bir oranda çözülecektir. Bununla beraber blockchain içi tıkanıklığı engelleyecek olan güncellemeler, ağı daha hızlı ve stabil hale getirecek.

Bakalım bu güncellemeler ETH’nin fiyatına nasıl bir katkıda bulunacak?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar