Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53531.1
3.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3148.09
2.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.16
6.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.9
2.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Coinbase 1,5 Milyar Dolarlık Tahvil Satışı Yapmayı Planlıyor!

Coinbase, tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurdu!

Clock
Paylaş
Coinbase 1,5 Milyar Dolarlık Tahvil Satışı Yapmayı Planlıyor!

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsası olan Coinbase, 13 Eylül tarihinde yaptığı bir açıklamada tahvil satışı yoluyla 1,5 milyar $’lık fon toplamayı planlıyor.

Nasdaq’da listeli kripto para borsası olan Coinbase, şirketin bilançosunu kurumsal amaçlar uğruna büyütmek için toplanan sermayeyi kullanmak istediğini belirtti.

Binance BannerBinance Banner

Yapılacak olan tahvil, ana şirket olan Coinbase Inc. tarafından yapılacak. Şirket, 2028 ve 2031 yılına kadar vadesi gelen öncelikli tahvillerini toplam 1.5 milyar $’lık bir fona dönüştürmeyi amaçlıyor.

Coinbase, tahvillerin ve ilgili senetlerin yalnızca yerel menkul kıymet yasaları kapsamında ve Amerika Birleşik Devletleri dışında “nitelikli kurumsal alıcılar olduğuna inanılan” kişilere özel bir teklif yoluyla sunulup, satışın yapılacağını belirtti.

Coinbase tahvil satışı ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

Ne tahvil satışı ne de ilgili senetler, Menkul Kıymet Yasası veya başka bir yargı alanının menkul kıymetler yasası kapsamında tescillendirilmemiştir. İlgili satış işlemi, geçerli mevzuatları karşılamadığı sürece Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa çıkarılamaz.

SEC Coinbase Borsasına Dava Açmak İstiyor!

Tahvil satışının haberi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçtiğimiz hafta kripto para ile kredi ürünü sağlamasından dolayı borsayı dava edebileceğini açıklamasından sonra geldi.

Elde ettiğimiz bilgilere göre SEC, Coinbase’in kredi ürünlerini bir menkul kıymet olarak değerlendirmiş. Coinbase ise SEC’in bu konudaki kararı hakkında hiçbir fikri olmadığını belirtiyor.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, şu anda piyasada müşterilerine benzer hizmetler veren birkaç kripto para firmasının da bulunduğunun altını çizdi.

Günlük işlem hacmi olarak 5.6 milyar $’ı gören kripto para borsası, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak nitelendiriliyor. Şirket daha önce, Nisan ayında Nasdaq’da halka açıldıktan kısa bir süre sonra, Mayıs 2021’de özel bir teklif yoluyla 1,25 milyar $ toplamayı planlamıştı.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar