Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66446
0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3265.55
2.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.15
2.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $612.6
1.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coinbase Artık Visa Üyesi! Bir Milat Olabilir!

Üyelik ile birlikte artık Coinbase, üçüncü partilere ihtiyaç duymadan (bankalar vs.) “visa card” basabilme hakkına sahip oluyor.

Clock
Paylaş
Coinbase Artık Visa Üyesi! Bir Milat Olabilir!

Yapılan yeni açıklamaya göre Coinbase artık resmi olarak Visa üyesi. Duyuru ile birlikte Coinbase artık, VisaNet’in asil üyelerinden birisi. Üyelik ile birlikte artık Coinbase, üçüncü partilere ihtiyaç duymadan (bankalar vs.) “visa card” basabilme hakkına sahip oluyor.

728×90 muhabbit - Coinbase Artık Visa Üyesi! Bir Milat Olabilir!300x250 muhabbit - Coinbase Artık Visa Üyesi! Bir Milat Olabilir!

Uzun zamandır gerçekleştirilen işbirliği sonucunda artık Coinbase, bankalara ihtiyaç durmadan müşterilerine kart sağlayabilecek. Sektörde bir ilk olarak gerçekleşen bu durum aslında büyük önem barındırıyor. Visa’nın bu izni vermesi aslında Coinbase’e en az bankalar kadar güvendiğini gösteriyor. Bir diğer noktada ise ciddi bir sermaya birikimi de olduğunu onaylamış durumda. Sektörde birçok kurum müşterilerine kripto para ile ödeme sağlayan Visacard çözümleri sunuyor. Fakat bu kurumların hiçbirinin lisansı yok. Bu hizmeti bankalar aracılığı ile sağlamaktalar.

Coinbase Card tüm dünyada ödeme yapabilme olanağı sağlarken, şu anda sadece avrupada bulunan kullanıcılar tarafından elde edilebilmekte. Rapora göre aktif kartların en çok İngiltere, arkasından İtalya ve İspanya’da kullanıldığı belirtiliyor.

Yapılan açıklamaya göre artık “Asil Visa Üyesi” olan Coinbase, daha fazla ülkede hizmet sağlayabilecek. Çünkü öncesinde sadece aracı bankanın izin verdiği ülkelerde hizmet sağlanabiliyordu. Fakat artık bu durum ortadan kalkmış durumda. Bu sayede farklı kampanya ve servisler de ekleyeceğini belirten Coinbase, müşterilerini memnun etmek adına her şeyi yapacağını belirtiyor.

Debit Kartlar

Kripto para sektöründe debit kartların çok da kısa olmayan bir geçmişi bulunuyor. İlk debit kart “Shift” tarafından ortaya atılmıştı. Coinbase’de müşterilerine bu hizmeti sağlamaktaydı. Hizmet ile birlikte kullanıcılar, borsadaki kripto paralarını buraya aktarıp harcama yapabiliyordu.

Shift, Visa lisansını WaveCrest üzerinden elde etmişti. Fakat bu kurumun lisansının iptali ile birlikte Shift operasyonları, büyük bir problemle baş başa kaldı. Çünkü Shift, kripto para birimlerine hizmet veren tek kurum pozisyonundaydı. Ve 2019’un başlarında kurum operasyonlarını durdurmak zorunda kaldı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar