Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63225.99
-4.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3089.13
-4.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.36
-6.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.6
-4.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Coinbase, Düzenleyici Kurallar İle İlgili Binance’e Gönderme Yaptı!

Coinbase, kuralların tüm borsalar için uygulanabilir olmasını istiyor.

Clock
Paylaş
Coinbase, Düzenleyici Kurallar İle İlgili Binance’e Gönderme Yaptı!

Kripto para borsası Coinbase tarafından yapılan bir açıklamada kripto para piyasasında sürekli değişen düzenleyici manzara ile uyumlu kalabilmenin borsalar için bir risk oluşturduğu vurgulandı.

728×90 muhabbit - Coinbase, Düzenleyici Kurallar İle İlgili Binance'e Gönderme Yaptı!300x250 muhabbit - Coinbase, Düzenleyici Kurallar İle İlgili Binance'e Gönderme Yaptı!

Coinbase, şirketin diğer yetki alanlarındaki denetimden kaçmış gibi görünen ve düzenlemeye tabi olmayan şirketlerle rekabet etmesi gerektiğinden, bu uyumun özellikle külfetli olduğunu dile getiriyor. Şirket, yaptığı açıklamada en az düzenlemeye tabi olan ve kendisinin en zorlu rakibi durumunda bulunan Binance‘ı hedef göstererek şu an ki durumdan yakındığını belirtti.

Coinbase, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Binance gibi, yalnızca kripto para pazarına odaklanan ve değişen derecelerde yasal bağlılığa sahip birkaç şirketle de rekabet ediyoruz.”

Yakında borsada listelenecek olan kripto para birimi borsası, daha az katı yerel kurallarla yetki alanlarında faaliyet göstermeyi seçen rakiplerin potansiyel olarak eğilimlere daha hızlı adapte olabileceğine, daha fazla sayıda kripto para varlığını destekleyebileceğine işaret ediyor.

Coinbase’e göre, ABD ve yabancı düzenleyiciler tarafından uygulanan sınırlı yaptırımlar nedeniyle, bu tür şirketler, lisans gereksinimlerini göz ardı ederek ABD ve Avrupa’daki tüketicilere kripto para değişim hizmetleri ve ürünleri satmaya devam ediyorlar.

Coinbase ayrıca, Finansal Eylem Görev Gücü tarafından kripto borsalarına uygulanan kara para aklamayı önleme (AML) kurallarına, yani çok uzak yargı bölgelerinde belirli firmalar tarafından çevrelenen “seyahat kuralı“na da atıfta bulunarak şu açıklamada bulundu:

“Seyahat kuralına uymak ve operasyonel hale getirmek için önemli uyum maliyetleriyle karşılaşabiliriz ve bunun sonucunda kullanıcı deneyimi zarar görürse teknik ihlaller veya müşteri yıpranması için idari yaptırımlara tabi olabiliriz.”  

Görünüşe bakılırsa Coinbase, düzenleyici kurumlar tarafından getirilen katı kurallar ile mücadele ederken diğer yandan denizaşırı ülkelerde kayıtlı kripto para borsalarının bu kurallara kendileri gibi tabi olmamasından oldukça şikayetçi hale geldi.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar