BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Coinbase İlk Şeffaflık Raporunu Yayımladı!!

Borsa, güvenilir yer olma taahhüdünün bir parçası olarak ilk şeffaflık raporunu yayımladı.

Yayın:

-

coinbase kripto para borsası

Kripto para borsası Coinbase, yetkililerin 38 milyon müşterisi hakkında nasıl bilgi talep ettiğini özetleyen bir şeffaflık raporu yayımladı. 

San Francisco merkezli borsa, bu yılın 1 Ocak ve 30 Haziran tarihleri ​​arasında yetkililerin kendilerinden 1.914 kez bilgi talep ettiğini açıkladı. Bu taleplerin % 96,6’sının cezai soruşturmalarla ilgili olduğu açıklandı.

Kaynak:Coinbase

 

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, bir blog gönderisinde yaptığı açıklama ile şu ifadelere yer verdi:

“Bu talepler büyük ölçüde mahkeme celbi şeklinde gelir, ancak arama emirleri, mahkeme emirleri ve diğer resmi süreçleri de içerebilir”

Ancak Grewal, aldıkları bazı bilgi taleplerini ifşa etmenin kısıtlandığını da sözlerine ekledi.

Coinbase ayrıca kendilerine gelen taleplerin  % 58’ini ABD kolluk kuvvetlerinin oluşturduğunu açıkladı. Daha sonra sırasıyla gelen taleplerin % 23’ün İngiltere,  % 9’unun Almanya yetkililerinden ve geri kalanının çoğunu ise Avrupalı ​​yetkililerin oluşturduğu bildirildi. 

Kaynak:Coinbase

Amerika Birleşik Devletlerinden gelen taleplerin detayları ise şu şekilde sıralandı:

FBI taleplerin % 30.5’ini, İç Güvenlik % 16.5,  Eyalet ve yerel polis % 16.2, Uyuşturucu ile Mücadele İdaresi Başkanlığı % 9,3 ve İç Gelir İdaresinin ise % 8,8’ini oluşturduğu açıklandı.

Kaynak:Coinbase

Tüm bu kurumların yanında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, Gizli Servis, Posta Teftiş Servisi, Adalet Bakanlığı ve Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza da taleplerde bulunduğu açıklaması yapıldı. 

Rapor, Electronic Frontier Foundation’ın Coinbase’in raporu yayınlamasını tavsiye etmesinden yaklaşık bir ay sonra geldi. EFF, ödeme işleyicilerinden, kamunun bu talepleri kimin veya ne sıklıkla yaptığını bilmesine yönelik herhangi bir mekanizma olmaksızın müşterileriyle ilgili bilgileri teslim etmelerinin giderek daha fazla endişe duyduğunu söyledi.

Coinbase’in baş hukuk sorumlusu ve blog gönderisinin yazarı Grewal, konu ile ilgili olarak ayrıca şu açıklamaları yaptı:

“Başkalarını ve platformumuzu kötüye kullanan kötü aktörlerin peşinde koşarken hükümet yetkililerinin meşru çıkarlarına saygı duyuyoruz”

Grewal ayrıca şeffaflığın, hesap verebilirliğin ve müşteri güvenini korumanın kritik bir parçası olduğunu da sözlerine ekledi.

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Blockchain Teknolojisinin Kat Etmesi Gereken Yollar Var!

Blockchain teknolojisinin gelişimi nasıl olacak?

Yayın:

-

Blockchain Teknolojisinin

Çin’in eski Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Wu Zhongze, blockchain teknolojisinin hala oldukça yeni olduğunu düşünüyor.

The Paper ile yaptığı röportajda eski bakan, blockchain temelli ekosistemlerin geliştirilmesi açısından “Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önde gelen ekonomilerin nerede durduğu” konusunda aralarında çok büyük farklar olmadığını söyledi.

Bununla beraber Wu, Çin’in donanım üretimi, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımı ve finansal gelişme dahil olmak üzere blockchain geliştirmek için gerekli olan bir dizi sektörde ilerleme kaydettiğini söyledi:

Blockchain teknolojisinin ve endüstrisinin yenilikçi gelişimi ile, uygulaması hızlanıyor ve endüstrinin ölçeklenebilirliği artmaya devam ediyor. Bu alan gelecekte yeni bir ekonomik büyüme noktası olacak.

Eski bakan, Çin’in blockchain altyapısının “hızlı ilerlemesi” olarak isimlendirdiği çalışmada, dağıtılmış teknolojinin 5G, yapay zeka, veri merkezleri ve endüstriyel internet gibi yeni teknolojileri entegre etmek ve geliştirmek için yeni fırsatlar getireceğini belirtti.

Securities Daily tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Çin’in halka açık şirketlerinin blockchain Ar-Ge’sine ayırdıkları milyonları nasıl değerlendirdiklerini açıkladı.

Çalışma, 2016 yılında blockchain ile çalışmaya başlayan 23 şirket ile bir anket yaptı. Rakamlara göre, şirketlerin yıllık gelirlerinin ortalama %20’si bu tür amaçlara tahsis ediliyor. Ayrıca bu fonların çoğu, hükümet ile ilgili çözümleri ilerletmek amacı ile harcanmakta.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Rusya’nın CBDC Konusunda İlk Olma Gibi Bir Derdi Yok!

Rusya, CBDC konusunda aceleci davranmayacak!

Yayın:

-

CBDC

Rus bir yetkili, CBDC alanına liderlik iddiasında bulunabilmek için, Rusya’nın dört yıl önce CBDC üzerinde araştırma yapmaya başlamış olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın dijital ve teknolojik gelişim temsilcisi Dmitry Peskov’a göre bu konuda öncülük, finansal istikrar açısından bir takım riskleri beraberinde getiriyor.

Rus haber ajansı RBC’nin 23 Ekim tarihinde yaptığı bir habere göre Peskov, ikincilik stratejisine uygun olarak CBDC geliştirmenin, stratejik anlamda dijital ruble satmaktan çok daha verimli olabileceğini söyledi.

Bu konudaki finansal risk o kadar büyük ki, hızlı bir ikincilik stratejisi, lider olmaktan çok daha etkili olabilir. Bizim amacımız, liderin neler yapabileceğini ve hangi engellerle karşılaştığını görmek.

Peskov, Rusya’nın dijital rublesinin geliştirilmeye şimdi başlarlarsa 3 ila 7 sene içinde piyasaya çıkabileceğini belirtti.

Rusya’nın merkez bankası 13 Ekim’de resmi olarak bir dijital ruble müşavere belgesi yayınladı. Ardından, Rusya Devlet Duması üyesi ve Rusya’nın kripto ile ilgili mevzuat işlemlerinin önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, dijital para biriminin 2021’in ilk yarısında pilot testlerine başlayacağını söyledi. Aksakov, Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto birimlerinin geleceği olmadığını ve CBDC’lerin geleceğin bir parçası olduğundan emin.

Diğer ülkedeki finans uzmanları da CBDC’ler için “bekle ve gör” yaklaşımını uyguluyor. 19 Ekim tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’ndan Jerome Powell, ilk olmaktansa doğru yapmanın daha yararlı olacağını söyledi. Ayrıca Yeni Zelanda Merkez Bankası, ulusal bir dijital para birimi çıkarmadan önce CBDC alanında “yapılacak çok iş olduğunu” iddia etti.

Daha fazla CBDC haberi için: CBDC Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.