Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65564
1.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3165.02
4.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.81
11.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $570.1
2.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Coinbase, Kripto Paralar Hakkındaki Politikaları Geliştirmek İçin Yeni Bir Kuruluş Oluşturdu!

Kuruluşun amacı kripto paralarla ilgili politikaları araştırmak ve geliştirmek olacak.

Clock
Paylaş
Coinbase, Kripto Paralar Hakkındaki Politikaları Geliştirmek İçin Yeni Bir Kuruluş Oluşturdu!

Coinbase, kripto paralarla ilgili politikaları şekillendirmek için yeni bir kripto para kuruluşu oluşturdu. Ekibin içinde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversitelerde çalışan finans ve hukuk akademisyenleri de bulunuyor. Grubun amacı, kripto paralarla ilgili politikaları araştırmak ve geliştirmek olacak.

728×90 muhabbit - Coinbase, Kripto Paralar Hakkındaki Politikaları Geliştirmek İçin Yeni Bir Kuruluş Oluşturdu!300x250 muhabbit - Coinbase, Kripto Paralar Hakkındaki Politikaları Geliştirmek İçin Yeni Bir Kuruluş Oluşturdu!

Amerika’da en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan Coinbase, kripto paralara yönelik politikaları dünya çapında geliştirmek ve bir standardın üzerine çıkarmak istiyor.

Coinbase’in oluşturduğu yeni kuruluş, sadece politikaları geliştirmekle kalmayıp, kripto paralar ve Web3 kavramları üzerine araştırmalar da yayımlayacak.

Coinbase, yeni oluşturduğu enstitüye başkanlık etmesi için Politika Direktörü Hermine Wong’u atadı. Hermine Wong, daha önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunda (SEC) Ekonomik ve Risk Analizi Bölümünde görev yapmıştı. Wong, SEC’ten önce ise Dışişleri Bakanlığı’nda çalışmıştı.

Bununla birlikte Coinbase Enstitüsü Danışma Kurulu da oluşturuldu. Coinbase; Harvard, MIT, Michigan, Duke ve John Hopkins gibi en iyi üniversitelerden hukuk ve finans alanında akademisyenlerle çalışmak için ortaklık kuracak.

Michigan Üniversitesi, ABD Savunma Bakanlığı için bazı anketler yaptı. Üniversite Coinbase ile ortaklık kurarak kripto para birimlerinin benimsenmesini ve dijital varlıklara yönelik duyarlılığı ölçen ABD merkezli bir anket yapacak.

Enstitü, kripto paralarla ilgili önemli sorunları açıklayan raporları “Coinbase Primer” adı altında bir seride yayımlamaya başladı. Bitcoin (BTC) gibi proof-of-work mekanizmaları kullanan kripto paraların yüksek enerji kullanımına değinmek için 19 Mayıs 2022 tarihinde “Kripto Para ve İklim” adlı raporu yayımladı.

Kripto para ve geleneksel finanstaki piyasa hareketlerini karşılaştıran farklı bir rapor da yayımlandı. Enstitü farklı temalarda raporlar yayımlayarak kripto para ekosistemini geliştirmeyi hedefliyor.

Kripto para borsası Şubat 2022 tarihinde ABD’deki 8 Kasım ara seçimlerinden önce bir siyasi eylem komitesi oluşturdu. Coinbase 2021 yılında bir blok zinciri şirketi olarak 1,3 milyon doların üzerinde para harcadı. Bu bir blok zinciri şirketinin 1 yılda harcadığı en büyük paraydı.

Coinbase, kripto para endüstrisinin en büyük lobi grubu olan Blockchain Association’dan Ağustos 2020’de ayrıldı.

Nisan 2021 tarihinde şirket, düzenleyici kurumları ve politika yapıcılarını kripto para düzenlemesine dahil etmeyi amaçlayan kripto para yatırım şirketi Paradigm ile birlikte Crypto Council for Innovation’ı kurdu.

Kurulan enstitü savunulacak belirli politikalar belirlemedi. Ancak özgün araştırmalar yayımlayarak; halka, politika yapıcılara, düzenleyicilere ve akademisyenlere kripto paraların genel ekonomiyle olan bağlantısını anlatmayı amaçlayacak.

Coinbase NFT Cüzdan - Coinbase, Kripto Paralar Hakkındaki Politikaları Geliştirmek İçin Yeni Bir Kuruluş Oluşturdu!
Coinbase NFT Cüzdan

Coinbase, Web3 Mobil DApp ve DeFi Tarayıcısını Tanıttı!

Coinbase, seçilen kullanıcılar için Web3 alanına getirdiği yeni ürünler olan kripto para cüzdanı ve tarayıcısını kullanıma sundu. Uygulama ile kullanıcılar, Uniswap ve OpenSea gibi Ethereum blok zincirinde çalışan merkeziyetsiz uygulamalara (DApp’ler) erişebilecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar