BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Coinbase Üzerinden COMP Kazanmak İster Misiniz?

Avatar

Yayın:

-

Coinbase kullanıcıları artık borsada bulunan eğitim platformu Coinbase Earn üzerinden “dersler izleyerek ve sınavları tamamlayarak” Compound (COMP) kazanabilirler.

bybit platform - Coinbase Üzerinden COMP Kazanmak İster Misiniz?

Coinbase, Coinbase Earn’ün 2018’de piyasaya sunulmasından itibaren bir çok kripto para birimine destek sağladı. Ayrıca Coinbase bu program ile birlikte, müşterilerine dağıtmak adına 100 milyon$’ın üzerinde kripto para hacmi oluşturdu.

İlk olarak Şubat ayında lanse edilen ERC20 tokenı, sahiplerine Compound protokolü üzerinde yapılacak değişiklikler ile ilgili tartışma ve karar verme hakkı veriyor. Token çok yakın bir tarih diyebileceğimiz 15 Haziran’da Uniswap’ta işlem görmeye başlamıştı. 15 Hazirandan birkaç gün sonra ise Coinbase, Compound’u borsalarında listeleyeceklerini açıkladı.

Bildiğiniz üzere, bir Compound yatırımcısı olan Coinbase kendinden beklenen hamleleri yapıyor. Açıklamalara göre Coinbase, 2018 yılından bu yana bir Compound yatırımcısı. Coinbase kullanıcıları an itibariyle, COMP/USD ve COMP/BTC pariteleri üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Listelenmeye başladığı sıralarda 18.50$’dan işlem göre Compound, sonraki günlerde FTX’te listelenmesinden hemen sonra %269 artarak 360$ ile rekor bir yükseliş kaydetmişti. 20 Haziran tarihinde Coinbase’in DeFi tokenlerine verdiği destek sonrasında MakerDAO’da ciddi bir şekilde fiyat artışı kaydetmişti. Bu yükselişi takip eden Compound, toplam kilitli değer açısından MakerDAO’yu sollamış durumda. Ancak yayın tarihi itibari ile Compound’un değeri 230 dolara kadar gerilemiş durumda.

Neydi Bu Compound?

Compound DeFi üzerinde işlem yapan, merkezsiz bir borç alma, borç verme ve faiz gibi işlemleri kullanıcılarına sağlayan bir yatırım aracı işlevini görüyor. Değişken faiz oranına sahip olan sistemde arz-talep dengesine bağlı olarak faizler belirleniyor.

Son olarak Coinbase kullanıcılarının toplamda 9$’lık COMP tokenlerini kazanmak için yapmaları gereken şeyler ise şunlar;

Compound protokolü ile faiz kazanmak = 3$

Compound protokolü ile kripto ödünç almak = 3$

Comp Tokeni Nedir? isimli videoyu izlemek =3$

İşte bu 3 kolay adımı tamamlayarak hızlı bir şekilde Coinbase üzerinden COMP tokenlarına sahip olabilirsiniz!

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit

Trend Haberler