Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69873.29
-1.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3759.99
3.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.89
0.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.2
3.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coinbase ve Diğer Borsalardan Yeni Sistem!

FATF rehberinde bulunan “Travel Rule” kapsamında borsalar, gönderici ve alıcının verilerini transferlerin içine gömerek bilgileri toplama ve iletme görevini yerine getirecek.

Clock
Paylaş
Coinbase ve Diğer Borsalardan Yeni Sistem!

Lider kripto para borsalarının katılımıyla kurulması beklenen yeni sistem, kullanıcıların bilgilerin Financial Action Task Force (FATF) ile uyum kapsamında paylaşılması hedefleniyor.

728×90 muhabbit - Coinbase ve Diğer Borsalardan Yeni Sistem!300x250 muhabbit - Coinbase ve Diğer Borsalardan Yeni Sistem!

CoinDesk tarafından açıklanan daha sonrasında ise Coinbase yetkilisi Jeff Horowitz tarafından doğrulanan proje, kripto endüstrisinin geliştirilmesi ve FATF düzenlemeleri ile birlikte para aklamanın önüne geçilmesi amacıyla gerçekleştirilecek.

Proje kapsamındaki çalışma grubunda an itibariyle Coinbase ve BitGo bulunmakta.

Proje için yayınlanacak “whitepaper”da borsaların daha şeffaf olması, verileri birbirleri ile paylaşması bekleniyor. P2P olarak kurulacak yeni sistem ile birlikte borsalar arası iletişim güçlendirilecek ve kara para aklamanın önüne geçilecek.

FATF rehberinde bulunan “Travel Rule” kapsamında borsalar, gönderici ve alıcının verilerini transferlerin içine gömerek bilgileri toplama ve iletme görevini yerine getirecek.

Kural, terör ilişkili aktivitelerin ve kara para aklama işlemlerinin takibinin kolaylaşması ve engellenmesi için 1000 $ ve üzeri gerçekleşen işlemlerin tümüne uygulanacak. Kripto para borsalarından Gemini, Kraken, Bittrex de “Travel Rule” çalışmasında bulunan diğer borsalar olarak öne çıkmakta.

Travel Rule ile birlikte “dijital varlık hizmet sağlayıcıları” arasında bilgi akışı düzenli ve verimli bir şekilde çalışacak.

Haziran ayında FATF “Travel Rule” detaylarını ülkelerin ve şirketlerin uygulaması ve yürürlüğe koyması adına yayınlamıştı.

Kripto para işlemlerinin tümünün ve bu şekilde takip edilecek olması, borsalar ve servis sağlayıcılar arasında kullanıcı verilerinin bu şekilde paylaşılacak olması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar