Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67094
-0.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3456.06
-1.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.91
1.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593
-1.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Coinbase Yeni Bir Atılım Peşinde! İlk Halka Açık Borsa!

Coinbase halka açılmak istiyor!

Clock
Paylaş
Coinbase Yeni Bir Atılım Peşinde! İlk Halka Açık Borsa!

Coinbase Inc, bu sene içinde en erken şekilde borsa kaydı oluşturmak adına harekete geçmiş durumda. Coinbase bu hamlesi ile birlikte dünyanın ilk Amerika menşeli halka açık kripto para borsası ünvanını almış olacak.

728×90 muhabbit - Coinbase Yeni Bir Atılım Peşinde! İlk Halka Açık Borsa!300x250 muhabbit - Coinbase Yeni Bir Atılım Peşinde! İlk Halka Açık Borsa!

Listeleme işlemi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) onayını bekliyor. Denetleyici kurumdan izin çıktığı takdirde, bu durum kripto savunucuları için ciddi anlamda bir dönüm noktası olacak.

Coinbase, bu işlemin bu yılın sonlarına ya da gelecek yılın başlarına kadar devam edebileceğini belirtti. Şu an yaptıkları planın değişme ihtimalinden bahseden şirket, SEC’e halka açılma niyetinden bahsetmiş durumda değil. Fakat yatırım bankacılarının ve hukuk firmalarının söylemleri bu yönde.

Coinbase’in borsa listeleme hazırlıklarını gizleme talebi ile birlikte, anonimlik talep edildi.

Bir Coinbase sözcüsüne göre, şirket söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorumlar yapmayı reddediyor. SEC ise konu hakkına yorum yapmaktan kaçındı.

SEC, bazı kripto para birimlerinin menkul kıymet olarak nitelendireceğini ve düzenlemelere tabi tutulabileceğini söylemiş olsa bile, çoğu kripto para üzerinde belirli bir rehber paylaşmında bulunmuş durumda değil. Bu durum dahilinde birçok kripto para birimi, ana akım yatırımcıları üzerinde meşruiyet kazanmak adına mücadele ediyor. Ayrıca bu birimler, spekülatif doğası ve kara para aklama potansiyelleri konusunda çok dikkatli davranıyor.

Coinbase Halka Açılmayı Düşünüyor

Kaynaklara göre, 2018’de en son özel fon toplama turu sırasında 8 milyar$’dan fazla değere sahip olmuş olan Coinbase, IPO yerine doğrudan halka açılmayı düşündüğü belirtildi.

Doğrudan halka açılış esnasında, şirket halka arz olduğundan dolayı yeni hisse satmaz. Ayrıca mevcut yatırımcılar piyasa çıkışından sonra varlıklarını elden çıkarma işlemleri ile ilgili kısıtlamalara tabi tutulamaz.

2012 yılında kurulan Coinbase, dünya çapında tanınmış en büyük kripto para borsalarından biridir. 35 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan borsa, bir çok kripto paraya destek vermekte.

Yatırımcıları arasında, New York Menkul Kıymetler Borsası, BBVA ve eski Citigroup Inc CEO’su Vikram Pandit olan San Francisco merkezli şirket, Bitcoin’in 20.000$ rallisinden en iyi yararlanan borsalar arasındaydı.

Sizce, Coinbase bu hamlesi ile birlikte ne gibi faydalar görecek?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar