BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Coinbase’den Haber Geldi: Monero Listelenmeyecek!

Ünlü kripto para borsası, Monero’da dahil olmak üzere herhangi bir gizlilik parasını listelemeyecek!

Yayın:

-

coinbase

Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, Coinbase’in Monero (XMR) gibi gizlilik paralarını listelemeyeceğini açıkladı. Armstrong, sebep olarak gizlilik paralarının ABD’deki düzenleyici kurumlar tarafından test edilmemiş olması olarak açıkladı.

24 Temmuz tarihinde, Peter McCormack’ın “What Bitcoin Did” isimli bir “podcast“ine katılan Armstrong, Coinbase’in alacağı kararlar ile ilgili biraz daha muhafazakar bir yaklaşımda bulunmak istediğini söyledi. Konuşulan bir diğer konu ise, Monero’da (XMR) dahil olmak üzere gizlilik paralarının Coinbase’de listelenip listelenmeyeceği.

Armstrong, Monero’dan (XMR) “en güvenilir gizlilik parası” olarak bahseden McCormack’a, gizlilik paraları daha kabul edilebilir bir duruma geldiğinde, Coinbase ve ekibinin bu paraları listelemeyi düşündüğünü belirtti.

Sanırım zaman ilerledikçe ve insanlar bu konu hakkında bilgilendirildikçe, alışma süreci hızlanacak. Gizlilik paraları zamanla çok daha yaygın hale gelecek ve umuyorum ki Bitcoin’de de daha fazla gizlilik çözümü olacak.

Fidye Yazılım Saldırıları

Bitcoin (BTC), bazı Dark Web siteleri ve dolandırıcılar için hala en büyük tercih potansiyeli olsa da, Twitter hesaplarına yönelik büyük çaplı saldırı ve Youtube’daki dolandırıcılık eylemlerinde bir çok suçlu kurbanlarından kendilerine XMR olarak ödeme yapmasını istiyor.

Ayrıca 20 Temmuz tarihinde, Arjantin’in en büyük telekomünikasyon şirketi bir fidye yazılım kurbanı oldu. Şirkete yönelik bu saldırıdan sorumlu bilgisayar korsanları, şirketten tamı tamına 100.000 XMR talep etmiş.

Tek Seçenek Coinbase Değil

Monero (XMR), Kraken ve Binance dahil olmak üzere büyük borsalarda hali hazırda listelenmiş durumda. XMR yaklaşık olarak 3 yıldır Kraken’de, Eylül 2019’dan beri ise Binance’de listelenmekte. Ancak Güney Koreli kripto para borsası Bithumb ve Singapur merkezli borsa Huobi, bu yılın başlarında XMR’ı listelerinden çıkartacaklarını açıkladı. Bunun en büyük sebebi olarak ise, XMR’ın adının karıştığı dolandırıcılık ve suç unsurları olarak görünüyor.

XMR ile ilgili yaşanan olaylara bakacak olursak, adı geçen ünlü borsalar XMR’ı listelememekte haksız sayılmazlar. Birçok dolandırıcı, takipsizliğinden ötürü kurbanlarından XMR olarak fidye talep etmekte. Hatta IŞİD’in kontrolü altında olduğu bilinen bir internet sitesi, kullanıcılardan XMR olarak bağış istemekte.

Düzenleyici kurumların XMR üzerine olan baskısı, gizlilik parasının bütün motivasyonunu bitirmek üzere gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.