BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Coinbase’den Haber Geldi: Monero Listelenmeyecek!

Ünlü kripto para borsası, Monero’da dahil olmak üzere herhangi bir gizlilik parasını listelemeyecek!

Yayın:

-

coinbase

Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, Coinbase’in Monero (XMR) gibi gizlilik paralarını listelemeyeceğini açıkladı. Armstrong, sebep olarak gizlilik paralarının ABD’deki düzenleyici kurumlar tarafından test edilmemiş olması olarak açıkladı.

24 Temmuz tarihinde, Peter McCormack’ın “What Bitcoin Did” isimli bir “podcast“ine katılan Armstrong, Coinbase’in alacağı kararlar ile ilgili biraz daha muhafazakar bir yaklaşımda bulunmak istediğini söyledi. Konuşulan bir diğer konu ise, Monero’da (XMR) dahil olmak üzere gizlilik paralarının Coinbase’de listelenip listelenmeyeceği.

Armstrong, Monero’dan (XMR) “en güvenilir gizlilik parası” olarak bahseden McCormack’a, gizlilik paraları daha kabul edilebilir bir duruma geldiğinde, Coinbase ve ekibinin bu paraları listelemeyi düşündüğünü belirtti.

Sanırım zaman ilerledikçe ve insanlar bu konu hakkında bilgilendirildikçe, alışma süreci hızlanacak. Gizlilik paraları zamanla çok daha yaygın hale gelecek ve umuyorum ki Bitcoin’de de daha fazla gizlilik çözümü olacak.

Fidye Yazılım Saldırıları

Bitcoin (BTC), bazı Dark Web siteleri ve dolandırıcılar için hala en büyük tercih potansiyeli olsa da, Twitter hesaplarına yönelik büyük çaplı saldırı ve Youtube’daki dolandırıcılık eylemlerinde bir çok suçlu kurbanlarından kendilerine XMR olarak ödeme yapmasını istiyor.

Ayrıca 20 Temmuz tarihinde, Arjantin’in en büyük telekomünikasyon şirketi bir fidye yazılım kurbanı oldu. Şirkete yönelik bu saldırıdan sorumlu bilgisayar korsanları, şirketten tamı tamına 100.000 XMR talep etmiş.

Tek Seçenek Coinbase Değil

Monero (XMR), Kraken ve Binance dahil olmak üzere büyük borsalarda hali hazırda listelenmiş durumda. XMR yaklaşık olarak 3 yıldır Kraken’de, Eylül 2019’dan beri ise Binance’de listelenmekte. Ancak Güney Koreli kripto para borsası Bithumb ve Singapur merkezli borsa Huobi, bu yılın başlarında XMR’ı listelerinden çıkartacaklarını açıkladı. Bunun en büyük sebebi olarak ise, XMR’ın adının karıştığı dolandırıcılık ve suç unsurları olarak görünüyor.

XMR ile ilgili yaşanan olaylara bakacak olursak, adı geçen ünlü borsalar XMR’ı listelememekte haksız sayılmazlar. Birçok dolandırıcı, takipsizliğinden ötürü kurbanlarından XMR olarak fidye talep etmekte. Hatta IŞİD’in kontrolü altında olduğu bilinen bir internet sitesi, kullanıcılardan XMR olarak bağış istemekte.

Düzenleyici kurumların XMR üzerine olan baskısı, gizlilik parasının bütün motivasyonunu bitirmek üzere gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

İşte ABD’nin Custody’e İzin Verdiği 10 Token!

İşte merakla beklenen o 10 token!

Yayın:

-

10

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, satış ve ticaret için 8 sanal para birimi ve lisanslı kurumlar tarafından muhafaza edilmesi onaylanan 10 tokeni listeleyen bir rapor hazırladı.

New York Finansman Hizmetler Departmanı internet sitesinde (NYDFS) 3 Ağustos’ta yapılan bir güncellemeye göre, eyalet düzenleyicileri listeleme ve ticaret için 8 kripto para birimini onaylamış durumda. Bu tokenler arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance USD (BUSD), Gemini Dollar (GUSD), Pax Gold (PAXG) ve Paxos Standard Token (PAX) var. NYDFS, bu tokenlere muhafaza için yeşil ışık yaktı. Muhafaza listesinde ayrıca ek olarak XRP ve Ethereum Classic’te yer aldı. Bu eklemeler ile birlikte toplamda muhafazası yapılabilecek 10 adet token mevcut.

NYDFS, “New York’ta sanal para birimi ticari faaliyetlerini yürütmek üzere DFS tarafından lisanslanan herhangi bir kuruluş, onaylanmış amaçları için listelenmiş tokenleri kullanabilir” dedi. Ancak, herhangi bir lisanslı işletmenin, listeye alınmış herhangi bir tokeni kullanmadan önce düzenleyici kurumu bilgilendirmesi gerektiği not olarak düşülmüş durumda.

Duyuruda ayrıca NYDFS’in herhangi bir zamanda listesinden herhangi bir tokeni çıkarma ve herhangi bir tokenin faaliyetini sınırlama ve listeyi tamamen durdurma yetkilerine sahip olduğunu belirtildi.

ABD’de Kripto Düzenlemesi

NYDFS, kripto para birimleri için düzenleyici görevi gören New York’taki en büyük düzenleyici kurumlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin finans başkentinin evi olan NYDFS, genellikle yeni düzenleyici eylemlerin en ön saflarında yer alır.

Haziran ayında düzenleyici kurum, kripto şirketlerinin tokenleri listelemeleri için koşullu bir lisans türüne izin vereceğini duyurdu. Firmalar, yapı, sermaye, sistemler ve personel gereksinimleri ile ilgili özel rehberlik alacak. Bu rehberliği almak için mevcut bir BitLicence sahibi ile iletişime geçebilir.

Bu kripto düzenlemelerine netlik katan OCC, ABD’de bankaların muhafaza servislerinin önünü açmış durumda. Bu gelişme ile beraber kurumsal yatırımcılar artık ABD’de kripto paralarını banka üzerinde muhafaza edebilecek. Muhtemelen gelişen teknoloji ile birlikte, ABD’deki çoğu banka müşterilerine bu tür hizmetleri sunmaya başlayacak.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

IP Australia Ulusal Rugby Ligi İçin Blockchain Kullanacak!

IP Australia, ulusal rugby ligi ile ortaklık yaparak sahte ürünlerin satışını engellemeye çalışacak!

Yayın:

-

IP Australia

Avustralya’nın en üst düzey rugby ligi olan National Rugby League, IP Australia ile birlikte sahte ürün satışını engellemek için blockchain tabanlı bir uygulama denemesi yapacak.

IP Australia, Avustralya’daki patentler, ticari markalar, tescilli tasarımlar ve bitki yetiştirme hakları ile ilgili fikri mülkiyet haklarının mevzuatının verilmesini düzenleyen Sanayi, Yenilik ve Bilim Bakanlığı’nın bir yan kuruluşudur.

Orijinal Ürünler Güven Rozetiyle Etiketlenecek

ZDNet’in sağlamış olduğu rapora göre yeni uygulama ticari marka sahiplerinin ürünlerini devlet siciline bağlamasını sağlamak için blockchain kullanıyor. Ürünlerin orijinalliğinin, menşeinin kanıtı olarak hareket eder ve markaların kullanımını kontrol etmelerine yardımcı olur.

Denemenin bir parçası olarak NRL, iki çevrimiçi ürün mağazası NRL Shop ve Savvy Supporter’ı platforma bağlayacak. Bu durumda, bu internet sitelerine, müşterilerin bu internet sitelerinin IP Australia tarafından doğrulandığının görsel kanıtı olan “güven rozeti” eklenecek. Müşteriler ayrıca bu güven rozetlerine tıklayarak tescilli ticari Mark ile ilgili bazı bilgilere erişim sağlayacak.

Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Karen Andrews, uygulamayı Avustralya yapımı ürünlerin sahteciliğini önlemek için kullanılabileceğini söyledi. Andrews ayrıca, “Ekonomiyi büyütmek ve yerel işler yaratmak için yeni teknolojilerin pratik yollarla nasıl uygulanabileceğine harika bir örnek” dedi.

IP Avustralya’nın “güven rozeti” girişimi, ajansın orijinal ürünlerin takibini geliştirmek ve sahte ürünlerin satışını en aza indirmek için çeşitli sektörlerde denedikleri Akıllı Ticari Marka platformunun bir parçasıdır.

IP Australia, blockchain uygulamalarının kullanımını test etmek için Indigenous Band and Sea Corporation ve Avustralya Nükleer Bilim ve Teknoloji Örgütü ile bir işbirliği halinde çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde, VeChain gıda ile ilgili tedarik zinciri takip uygulamasını hayata geçirmeye hazırlanıyordu. VeChain’in blockchain teknolojisi ile desteklediği bu yeni proje, gıda kaçakçılığının ve şirketlerin fuzuli giderlerinin engellenmesine olanak sağlayacak.

Ayrıca ünlü ayakkabı üreticisi Nike’da tedarik zinciri takibi için blockchain destekli bir çözüm kullanmayı düşünüyor.

Ne dersiniz, sizce blockchain destekli bu yazılımlar amacını yerine hakkıyla getirebilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.