Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65068.44
1.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3139.47
3.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.06
2.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.6
1.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coinbase’in Tercihi Goldman Sachs Oldu!

Coinbase, IPO’su için Goldman Sachs’ı seçti!

Clock
Paylaş
Coinbase’in Tercihi Goldman Sachs Oldu!

Kripto para borsası Coinbase’in, yaklaşmakta olan halka arz işlemlerini yönetmek için Goldman Sachs’a başvurduğu bildiriliyor. Coinbase’in bu hareketi, kripto para birimlerini daha geniş bir kitlenin benimsemesini sağlayabilir.

Yerel bir haber ajansı olan Business Insider’ın, Cuma günü Coinbase’in halka açılma işlemlerini Goldman Sachs’a yönelttiğini bildiriyor.

728×90 muhabbit - Coinbase'in Tercihi Goldman Sachs Oldu!300x250 muhabbit - Coinbase'in Tercihi Goldman Sachs Oldu!

Coinbase, şirketin kurucu ortağı Fred Ehrsam aracılığı ile Goldman Sachs ile yıllardır bağlantıda. Business Insider, Erhsam’ın şu anki CEO Brian Armstrong ile Coinbase’i kurmak için işinden ayrılmadan önce Goldman Sachs’da çalıştığını bildirdi.

Erhsam, 2017 yılında borsadan ayrıldı ancak yönetim kurulundaki pozisyonunu koruyor.

Coinbase’in 2018’deki raporlarına göre değeri 8 milyar $’a denkti. Bu günlerde halka açılma kararıyla adından sıkça konuşulan Coinbase, Messari’nin yaptığı araştırmalara göre, halka arzdan sonra 28 milyar $ değerinde olabilir.

Coinbase, yeni kullanıcıların kripto para alanında tercih ettiği borsalardan biridir. Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’in şimdiye kadarki rekor kıran rallisinin ardındaki ana etken olabilir. Amiral kripto, perşembe günü yeni zirveler ile 23.500 $’a kadar yükseldi.

Coinbase, 2018 yılının başından bu yana en yüksek seviyelerine yükselen kripto değerleriyle beraber, piyasaya göre uygun sayılabilecek bir zamanda halka arzını başlatıyor. Bu arada Coinbase’in halka arz olacağına dair söylentiler bir süredir kulaktan kulağa dolaşıyordu, ancak bu haftaya kadar resmi bir haber almamıştık.

Diğer finans kurumlarına benzer bir şekilde, Goldman Sachs da kripto fikrine daha açık bir konumda. Şirket kısa bir süre önce küresel bir dijital varlık başkanı atadı ve JPMorgan’ın blockchainini kullanmayı planlıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar