Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60101.09
5.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3283
1.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.13
-2.48%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $404.8
2.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

CoinShares, Nasdaq Stockholm’de Listelendi!

CoinShares yeni Nasdaq borsasında listelenmeye başladı.

Clock
Paylaş
CoinShares, Nasdaq Stockholm’de Listelendi!

Büyük kripto para yatırım şirketlerinden biri olan CoinShares, İskandinav ülkelerinin birincil menkul kıymetler borsası Nasdaq Stockholm’de işlem görmeye başladı.

Nasdaq Stockholm’de 19 Aralık 2022 Pazartesi günü listelenen hisse CS adı altında işlem görmeye başladı. CoinShares hisseleri daha önce de CS adı altında Nasdaq İlk Kuzey Büyüme Pazarı’nda listelenmişti. Bu borsa, Avrupa’daki küçük ve orta ölçekli şirketler için alternatif bir borsaydı. CoinShares, Nasdaq İlk Kuzey Büyüme Pazarı’nda ilk olarak 2021 Mart ayında halka açılmıştı.

Binance BannerBinance Banner

Son duyuruya göre, Coinshares’in hisselerinin Nasdaq Stockholm’de işlem görmeye kabul edilmesiyle bağlantılı olarak yeni hisse senedi teklifi veya ihracı yapılmadı. Şirket, listelenmeden sonra “CoinShares hissedarlarının listeleme yerindeki değişiklikle ilgili herhangi bir işlem yapmasına gerek yok” şeklinde bir duyuru yaptı.

Ticaret alanındaki yapılan değişikliğin şirketin “lider dijital varlık yatırım ve ticaret grubu” haline getirilmek istenmesinden dolayı olduğunu vurgulayan CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti ayrıca şunları söyledi:

“Listeleme yerindeki değişikliğin, pazar payımızı büyütme hedefimizi desteklerken görünürlüğün ve yatırımcıların artmasından da yararlanacağımıza inanıyoruz.”

Nasdaq‘ın Avrupa Listeleri Başkanı Adam Kostyál bir açıklama yaparak bu listelenmenin yeni fırsatlar yaratacağına inandığını dile getirdi. Kostyál, konu hakkında ayrıca şu sözleri söyledi:

“Kripto para finans topluluğu içinde artan yatırımcı sayısı ve uluslararasına açılma ile desteklenen şirketin daha fazla büyümesini ve gelişmesini görmeyi dört gözle bekliyoruz.”

CoinShares, 2021 Nisan Ayında ATH Değerini Gördü

CoinShares hisseleri, 2021 Mart ayında halka açıldığında 44,9 İsveç kronu (SEK) yada dolar bazında bakıldığında 5,3 dolara sabitlenmiş fiyattan satıldı. Sonrasında ise 2021 Nisan ayında hisseler en yüksek değeri olan 115 SEK’e (11 dolar) ulaştı. TradingView’den alınan verilere göre hissenin değeri o günden beri düşmeye devam ediyor.

CoinShares hisseleri Nasdaq Stockholm’de listelendikten sonra da düşmeye devam etti. Listelenmeden sonra %2 değer kaybeden hisse şu anda 21 SEK (2 dolar) civarında seyrediyor.

CoinShares daha önce yaptığı bir açıklamada FTX borsasının iflasından büyük oranda zarar görmediklerini belirtmişti. Şirket açıklamasında, FTX’de 31,5 milyon doların olduğunu ve şirketin finansal durumunun güçlü kaldığı duyurmuştu.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar