BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

CoinShares Türkiye’deki İlk Yatırımını Yaptı!

Medium hesabından yapılan açıklamada CoinShares, MenaPay’e yatırım yaptığını açıkladı.

Yayın:

-

MenaPay

CoinShares bugün yaptığı duyuru ile birlikte, Türkiye’deki ilk yatırımını yaptığını açıkladı.

Medium hesabından yapılan açıklamada CoinShares, MenaPay’e yatırım yaptığını açıkladı.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya odaklanan MenaPay bölgedeki en büyük dijital finans platformu olma amacı ile 18 farklı ülkede toplamda 400 milyon kişiye hizmet veren girişimlerden biri. Bölgedeki en büyük ekonomi olarak öne çıkan Türkiye’nin dijital ödeme noktasına eksik olduğunu belirten CoinShares, bölgedeki ülkelerde ödeme yöntemlerinin bankalar tarafından domine edildiğinin altını çiziyor.

MenaPay Türkiye’de dolar ile hizmet alan ancak dolar cüzdanı olmayan kullanıcıları hedeflemekte. MenaCash isimli dolara endeksli token ile dolar cinsinden ödemeleri gerçekleştirebilen MenaPay, Google Play, Apple Store ve Twitch için ödeme hizmeleri de sağlamakta.

Platform aracılığı ile kesintisiz bir şekilde 7/24 ödeme yapabilen kullanıcılar, kripto para alıp satabiliyor.

Geçtiğimiz dönemde getirilen güncelleme ile “SuperApp” olan MenaPay, finansal hizmetler ile sosyal ağ özelliklerini bir arada sunuyor.

İlk Yatırım

CoinShares MenaPay’e yaptığı yatırım ile ilgili açıklamasına, Türkiye’de ilk yatırımlarını gerçekleştirdiklerinin altını çiziyor. MenaPay CEO’su çağla Şenkardeş ve MenaPay’ı uzun zamandır takip ettiklerini belirten CoinShares yetkilileri, MenaPay’den oldukça etkilendiklerini ve yatırım yapmaktan heyecan duyduklarını belirtti.

CoinShares’in MenaPay yatırımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Haberler