BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

MenaPay Yenilendi Artık SuperApp

Super Application’lar tek bir uygulamada birden fazla fonksiyonu bir arada sunan uygulamalar olarak tanımlanabilir.

Yayın:

-

menapay

Daha önce SuperApp’leri duydunuz mu? SuperApp’ler tek bir uygulamada birden fazla fonksiyonu bir arada sunan uygulamalar olarak tanımlanabilir. Bu sayede kullanıcılar farklı işlemler için birçok uygulama indirmek yerine bütün işlerini tek bir uygulama üzerinden halledebilmekteler.

SuperApp’ler işlevsellikleri ve kullanım kolaylıkları ile diğer uygulamalardan öne çıkmaktalar. Kullanıcılar zamandan ve telefondaki kullanım alanında fazla yer kaplamaması amacıyla SuperApp’leri tercih etmeye başladılar ve kullanıcı sayısı günden güne artmakta.

Forbes’in açıklamalarına göre günümüzdeki uygulamaların her biri gelecekte de var olmak istiyorsa SuperApp olma yolunda adımlarını bir an önce atmalı. Çünkü yeni nesil uygulamalarda kullanıcılar aynı anda hem market alışverişini yapıp, aynı zamanda uçak bileti alabilmekte. Bu sayede bu iki ayrı işlem için iki farkı uygulama kullanmasına gerek kalmıyor. Uzun süren geliştirmeler sonrasına MenaPay uygulaması da güncellendi ve artık bir SuperApp.

Hey Şey Bir Arada (all-in one)

Çeşitli hizmetleri bir araya toplayan MenaPay uygulaması, tek bir uygulama üzerinden finansal çözümlere ve sosyal araçlara ulaşabilmekte. MenaPay üzerinden kullanıcılar para transferi ve ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda oyun kodları satın alabiliyor ve kripto para alım-satım işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Uygulama üzerinde “staking” hizmeti de sunulmakta. Sosyal medya uygulamalarına da hızla erişim sağlayabilen MenaPay, tek tık ile Twitch’e de erişim imkanını sizlere sunuyor.

MenaPay SuperApp hakkında detaylı bilgi almak isterseniz sizleri şöyle alalım.

MenaPay düzenli olarak mobil uygulama dünyasında yaşanan gelişmeleri takip ettiğini söylüyor. Sadece bir mobil ödeme uygulaması olarak kalmak istemeyen MenaPay, yeni güncellemesi ile birlikte oyun pini satın alma, sosyal medya erişimi ve staking gibi özellikleri uygulamaya dahil ederek kullanıcılarına en son teknolojiyi kullanıcılarına ulaştırmaya çalıştığını özellikte belirtmekte.

2020 yılının ortasına kadar 3 faklı fonksiyon daha uygulamaya eklenmiş olacak.

MenaPay

Bu geliştirme ile birlikte MenaPay, blockchain dünyasındaki ilk SuperApp olarak öne çıkmakta. Dubai merkezli olarak kurulan MenaPay geleneksel ödeme yöntemleri yerine blockchain ağı üzerinde ödemeleri gerçekleştirerek hem şeffaf hem de güvenli ödeme çözümlerini kullanıcılarına ulaştırmayı amaçlamakta. Dijital dönüşümün önderlerinden olduklarını belirten MenaPay ekibi aynı zamanda USD ile eşdeğer olan “MenaCash”i uygulama uzerinde kullanıcılarına sunuyor. Bu sayede ödemeler blockchain ağı üzerinden gerçekleşebiliyor.

Daha fazla bilgi için MenaPay’e buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Yüz Tanıma Teknolojisi Bitcoin Dolandırıcılıklarının Sonu olabilir!

Gelişen yüz tanıma sistemleri, dolandırıcıların sonu olabilir!

Yayın:

-

yüz tanıma

Sanal para platformu Coincurve’in kurucu ortağı Rod Hsu, yüz tanıma teknolojisinin, Twitter ve Youtube’daki Bitcoin dolandırıcılarını önlemeye yardımcı olabileceğini söyledi.

Yaptığı bir röportajda Hsu, Bitcoin’in geri döndürülemez bir şekilde elektronik bir para birimi olduğunu ve “bu durumdan dolayı dolandırıcılar için çekici hale geldiğini” söyledi. Ancak kripto para biriminin dolandırıcılık ile elde ettiği olumsuz reklam nedeniyle, birçok kişinin Bitcoin’i benimsemesi engellenmiş olabilir.

Bitcoin’in doğası gereği, insanlar dolandırıcılığı ve Bitcoin’i eş anlamlı olarak görebilir. İster geleneksel ödeme yöntemlerinde, ister Bitcoin’de, durumu anlama ve meşruiyetini belirlemek kişiye kalmıştır. Bu durum hakkında daha fazla kamuoyu bilinci ve Bitcoin eğitimi ile bu olumsuz ilişkiyi bitirmeyi umuyoruz.

Yüz Tanıma Daha İyi Bir Kullanıcı Deneyimi Sunacaktır

Hsu, kopyalanması çok daha zor olduğu için bu sistemin Bitcoin sahtekarlıklarını ortadan kaldırmak için potansiyel bir çözüm olduğunu düşünüyor. Hsu, böyle bir sistemin “basit bir fotoğraf görüntüsünden çok daha gelişmiş” olan biyometrik teknolojiye dayandığını ekliyor:

Bir tüketicinin kimliğini sağlamak ile kalmayıp aynı zamanda bir kişinin profilini birden çok açısını referans alan bir yüz tanıma sisteminin işe yaradığını gördük. Bu teknoloji birisi başka birisinin ödeme aracını kullanmaya çalışması halinde bir zorluk katmanı olacaktır.

Yüz Tanıma Sistemlerinde Gizlilik Önplanda Olmalı

Bununla beraber, Coincurve’ün kurucu ortağı, yüz tanıma gibi sistemlerin doğrulama amacı etiğini yerine getirmesi konusunda uyarıyor.

Yüz tanımayı çevreleyen etik, rıza ve güvenliği indirgenmiş durumda. Kullanıcı, rıza ile verilerin nasıl saklandığını, paylaşıldığını, kullanıldığını ve bunlara nasıl erişildiğinin farkında olmalı. Ayrıca kullanıcı istediği zaman bu bilgileri sistemden silebileceğini de bilmeli. Söz konusu güvenlik ise, bu durum verilerin nasıl saklandığı ve güvenlik protokollerinin nasıl uygulandığı ile ilgilidir.

Hsu, uygulamanın “kullanıcı deneyiminden, sistemin mimarisine ve güvenliğine kadar” hizmetin birçok katmanını etkileyeceğinden, yüz tanıma gibi yeni nesil teknolojilerden yararlanırken hizmetin bu hususları dikkate alması gerektiğini de sözlerine eklemiş durumda.

Sizce bu tür yeni nesil güvenlik önlemleri, kripto para dolandırıcılıklarının önüne geçmek için iyi bir fikir olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Güney Kore Karayolları Blockchain ile Ödeme Alacak!

Güney Kore, otoyollar için blockchain ödeme sistemi geliştiriyor!

Yayın:

-

Blockchain

Güney Kore‘nin en büyük ticari bankalarından biri olan KEB Hana Bank, devlet destekli karayolu işletmecisi olan Korea Expressway Corporation (KEC) ile ülkenin otoyollarına blockchain tabanlı geçiş ücreti ödeme sistemi getirmek için anlaşma yaptı.

D Daily’ye göre proje, yıl sonundan önce hayata geçecek. Sistem, KEB Hana’nın akıllı telefon bankacılığı uygulaması Hana One Q’yu bağlayarak sürücülerin otoyol ücretlerinin ayarlamaları, ertelemeleri ve hatta otoyol ücret iadelerini almak için kullanılacak.

Rapor, anlaşmaya dahil olan her iki tarafın da kısmen temassız çözümler sunmasına teşvik eden corona virüs salgını nedeniyle nakit bazlı ve kredi kartı ödemelerini azaltmayı amaçlayan blockchain çözümünü uygulamak için bir araya geldiğini belirtiyor.

Korea Expressway Corparation ve KEB Hana Bank, ödeme sistemi projesiyle sinerlilerini güçlendirecek. Birbirleri ile verilerini paylaşacak olan iki şirket, bunu blockchain teknolojisi ile yapmayı planlıyor.

Temassız Ödemeleri Benimseme

Korea Expressway Corparation’ın satış bloümü başkanı Kwang-Ho Lee konu hakkında şu yorumu yaptı.

Corona virüsten sonra küresel ekonomiye önderlik etmek için dijital anlaşma politikasının Kore versiyonunun bir parçası olan blockchain teknolojisini uygulayarak, özelleştirilmiş temassız hizmetleri geliştirmeye devam edeceğiz.

Bilim ve ICT Bakanlığı ile Kore İnternet ve Güvenlik Dairesi anlaşmayı onayladı. KEB Hana ayrıca geçen yıl aynı devlet dairelerinden blockchain mail elektronik doğrulama programı için onay aldı.

Son zamanlarda Güney Kore hükümeti, 2025 yılına kadar endüstri 4.0 projelerine 48 milyar $ yatırım yapma niyetini açıkladı. Ülkenin amacı, pandemi sonrası dönemde tüm endüstrilerin dijitalleşmesini teşvik etmek gibi görünüyor.

Güney Kore’nin Gyeongbuk eyaletindeki Andong şehri, 7 Temmuz’da endüstriyel kenevir üretimi için işletme izni almıştı.

Görünüşe göre, corona virüs pandemisi ile birlikte nakit paranın arzı azalacak gibi. Bununla birlikte dijital para kullanımı ve temassız ödemeler gibi nispeten yeni nesil sayılabilecek teknolojiler gittikçe popüler bir hale geldi. Bu popülerlik ile birlikte gelişmiş ülkeler kendi kripto para birimlerini geliştirmeye başladı. Bu durum ile birlikte kripto paraların kullanım alanlar gittikçe artacak gibi görünüyor.

Sizce ülkemizde de bu tür girişimleri görebilecek miyiz?

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.