Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51255.79
-1.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2919.51
-0.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.09
-5.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $372.2
4.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Colin McRae’nin Arabası, Bitcoin Karşılığında Satıldı!

Colin McRae’nin arabası açık artırmayla satıldı!

Clock
Paylaş
Colin McRae’nin Arabası, Bitcoin Karşılığında Satıldı!

Uzun süredir kayıp olduğu düşünülen Colin Mcrae’nin ralli arabası, anonim bir kişi tarafından satın alındı!

Anonim kişi, Mcrae’nin aracını yaklaşık 360.000 $’a satın aldı. Alıcı, ödemeyi yaparken Bitcoin kullandı. Bu otomobil, bir ralli efsanesi olarak görülen Colin McRae ve Carlos Sainz Sr. tarafından kullanılmıştı.

Binance BannerBinance Banner

Avustralya menşeli müzayede evi Lloyd Auctions, 1994 model Subaru Impreza Prodrive 555 Group A aracını Avustralya’nın Victoria eyaletinde bir ambarda bulunduğunu açıkladı.

Arabanın Gerçek Değeri Uzun Bir Süre Sonra Anlaşıldı!

Araba bulunduktan sonra, 15.000 veya 20.000 $ arasında satışa sunulabileceği düşünülüyordu. Ancak Uluslararası Klasik Otomobil Kimlik Doğrulama ve Derecelendirme Sistemi’nin (ICAARS) altı aylık araştırması, arabanın gerçek değerini ortaya çıkardı.

Lloyds, Prodrive şampiyonasında yer alan 63 araçtan biri olan ralli aracının 10 yıldır ahırda durduğunu ve sahibinin aracın gerçek değerinden habersiz olduğunu belirtti. Yarıştığı dönemden sonra aracın sadece üç farklı sahibi olmuş.

ICAARS yetkilisi tarafından “hazine” olarak lanse edilen ralli arabası, 26 Eylül’de açık artırmaya çıkarıldı ve 360.000 $’a alıcı buldu.

Bu arada müzayede evi, Haziran ayında kripto para ile ödemeleri kabul edeceğini belirtmişti. Yani teklif sahipleri, kazandıkları açık artırmalarda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kullanabilir hale getirdi.

Lloyds, bir aracı kurum olarak görev alıyor. Yani müzayedeyi kazanan kişi ödemeyi kripto para ile yaparsa, satıcı kişi ödemeyi nakit olarakta alabiliyor.

Kripto para birimlerinin haricinde NFT’ler müzayede sektöründe çok konuşulan şeylerden biri. Bildiğiniz gibi sanat galerileri yeni dijital sanat ürünlerini açık artırmaya uygun ürünler olarak kabul ediyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında Yuga Labs’in tasarladığı 101 Bored Ape Yatch Club NFT koleksiyonu, 24.39 milyon $’lık teklif ile açık artırmaya çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir: Bored Ape Yatch Club Nedir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar