Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59916
2.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3191.29
0.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.72
-0.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.8
1.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Concordium Dördüncü Testnet’ini Büyük Ödül İle Başlatıyor!

Concordium, başarıyla tamamladığı üçüncü testnetin ardından, dördüncü testneti de başlattı.

Clock
Paylaş
Concordium Dördüncü Testnet’ini Büyük Ödül İle Başlatıyor!

Gizlilik ve kurum odaklı blockchain projesi Concordium, dördüncü “testnet”ini duyurdu.

728×90 muhabbit - Concordium Dördüncü Testnet'ini Büyük Ödül İle Başlatıyor!300x250 muhabbit - Concordium Dördüncü Testnet'ini Büyük Ödül İle Başlatıyor!

Son olarak tamamlanan üçüncü testnet ile yaklaşık 3000 kullanıcı 10 Milyon GTU’luk havuzdan faydalanmıştı. Şimdi ise Concordium, dördüncü testnet için çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

20 Ocak 2021 tarihi itibarıyla başlatılan yeni testnet birçok geliştirme ve güncellemeyi de bünyesinde barındırıyor.

Güncelleme ile birlikte şirket, kullanıcı KYC verilerini zincir üzerinde şifrelenmiş bir biçimde depolayan benzersiz bir sistem oluşturduğunu bildiriyor. Bu sayede Concordium, çok özel koşullar karşılanmadığı sürece, kullanıcıların verilerinin güvenli bir biçimde tutulmasını sağlamaları için bir yol oluşturarak güvenliği sağlayacağını söylüyor.

Konu ile ilgili olarak Concordium CTO’su Torben Pryds Pedersen şu açıklamayı yaptı:

“Testnet 4’te akıllı bir sözleşme katmanının tanıtımı, Concordium ekibi ve topluluğu tarafından gerçekleştirilen kapsamlı araştırma, geliştirme ve testlerin sonucudur. Bu, yazılımımızın mainnet lansmanından önceki son yinelemesi olduğundan, akıllı sözleşme geliştiricilerini ve özellikle Rust geliştiricilerini katılmaya davet ediyorum.” 

Concordium, yaptığı açıklama ile Testnet 4’ün 2021 yılının 2. çeyreğinde ana ağın piyasaya sürülmesinden önceki son testnet olmasını beklediğini belirtti.

Son testnet ile birlikte açıklanan teşvik programı kapsamında geliştiriciler ve ağı test etmek isteyen kişiler davet ediliyor. Bu sürece katılacak kişiler ise toplamda 15 Milyon GTU’luk havuzdan faydalanacak.

Ödüller ise “mainnet”in aktive edilmesinden sonra kullanıcılara dağıtılacak. “Mainnet”in de bu yıl aktive edilmesi bekleniyor.

Katılımcıların teşvik programından yararlanabilmesi için 20 Ocak ile 03 Mart 2021 arasında ağa katılmış olmaları gerekmekte.

Testnet ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar