Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68961.4
0.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3747.44
-0.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.66
-2.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.1
-0.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Conflux Blockchain, OKExChain İle Çin’de DeFi Rüzgârı Estirmek İstiyor!

Conflux Blockchain, üç büyüklerden biri OKEx’in merkeziyetsiz halka açık blok zinciri OKExChain ile Çin’de DeFi rüzgârı estirecek.

Clock
Paylaş
Conflux Blockchain, OKExChain İle Çin’de DeFi Rüzgârı Estirmek İstiyor!

Conflux Blockchain’in kripto paralar arasındaki alım satım işlemlerinin yasak olmadığı, sadece fiat para birimi pariteleriyle kripto para işlemlerinin yasak olduğu yegane ülke Çin için planları var.

Şirketin CoinDesk’e verdiği demeçte Çin’e merkeziyetsiz finans (DeFi) sistemlerini getirmek istediği dile getirildi. Şangay hükümeti tarafından da desteklenen blok zincir girişimi Conflux, Çarşamba günü (24.03.2021) yaptığı açıklamada, DeFi projelerinin Çin pazarına girmesine yardımcı olmak amacıyla, kripto para borsası OKEx’in merkeziyetsiz halka açık blok zinciri OKExChain ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Hükümet tarafından onaylanan tek “halka açık, merkeziyetsiz”(permissionless/ izinsiz, merkeziyetsiz anlamında kullanılmakta) blok zinciri olduğunu ifade eden Conflux, partnerlikle birlikte kendi token’ı CFX ile OKEx üzerinde listelenen belirli token’ları wrapped hâle getirebilecek. Bu da token’ların farklı blok zincirlerde kullanılması anlamına geliyor.

Özellikle Çin pazarıyla bağlantılı olduğu bilinen üç büyük kripto para borsasından biri olan OKEx ile iş birliği yapan Conflux’ın, CFX-wrapped token’ları ile DeFi projelerinin Çin’de yürürlüğe girmesini kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Şirketin CoinDesk’e konuşan basın sözcüsü bu iş birliği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İzinsiz

728×90 muhabbit - Conflux Blockchain, OKExChain İle Çin'de DeFi Rüzgârı Estirmek İstiyor!300x250 muhabbit - Conflux Blockchain, OKExChain İle Çin'de DeFi Rüzgârı Estirmek İstiyor!

“Özellikle halka açık bir token satışımız olmadığı için Çin ile aramız iyi ve gayet uyumlu bir şekilde ilerliyoruz bu da yasal düzenlemelere uygun tek halka açık, merkeziyetsiz zincir olmamızı sağladı.”

Basın sözcüsü, Asya pazarına girmek için Conflux’ın şart olmadığını ancak CFX-wrapped token’lar ile özellikle Çin’de düzenleyici dostu bir tutum izlendiğini ifade etti. Bu tutumla birlikte projelerin Çin’deki halka açık bir kripto para borsasında listelenmesi için uyumlu bir yol sunduklarını ekledi.

“Çin hükümeti, halka açık blok zincir teknolojisinin değerini daha iyi anlamaya çalışırken esas olarak vatandaşlarını korumaya çalışıyor.”

Avrupa ve Amerika tarafında çok bilinmemesine rağmen Çin’de hem devlet kurumlarından hem de medya kuruluşlarından büyük ilgi gören Conflux Network adından söz ettirmeye devam ediyor. Günden güne artan iş birlikleriyle kripto para dünyasındaki varlığını sağlamlaştıran Conflux Network, geçtiğimiz aylarda Şangay hükümetinden 5 milyon dolarlık bir destek almıştı.

Birçok yapı tarafından desteklenen Conflux Network’e bir destek mesajı da OKEx’in CEO’su Jay Hao’dan geldi. Hao CoinDesk’e konuşan bir temsilci aracılığıyla Conflux Network gibi şeffaflık, merkeziyetsizlik, birlikte çalışabilirlik ve düzenleyici uyumluluğu gibi birçok odak noktası olan bir şirket ile iş birliğine girmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar