Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64302.82
-0.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3510.61
-0.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.37
-1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.4
-0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

CPUcoin Corona Araştırmasına Yardım Edenlere Ödül Verecek!

Sizde CPUcoin kazanmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler çok kolay.

Clock
Paylaş
CPUcoin Corona Araştırmasına Yardım Edenlere Ödül Verecek!

Merkezsiz bir Hizmet Olarak Altyapı şirketi olan CPUcoin, Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (BOINC) ile bir ortaklık açıkladı.

Bu ortaklığın amacı, bazı şirketlerin ve kullanıcıların kullanmadığı bilgi işlem gücünü, corona virüs ile ilgili yapılan araştırmalara yardımcı olmak.

728×90 muhabbit - CPUcoin Corona Araştırmasına Yardım Edenlere Ödül Verecek!300x250 muhabbit - CPUcoin Corona Araştırmasına Yardım Edenlere Ödül Verecek!

CPUcoin’in CGN Miner platformunu ve BOINC’in açık kaynaklı yazılımını bilgisayarlarına kuran kullanıcılar, IBM World Community Grid ve Rosetta@home projesini destekleyebilirler. Kullanıcılar bilgisayarlarının kullanılmayan işlem gücünü araştırmalara yardımcı olmak adına bu şirketlerle paylaşması durumunda, kripto para olarak ödül kazanacak.

Rosetta@home projesi, terapötik ve teşhis odaklı bir şekilde yeni tip corona virüs içeren proteinleri araştırmaya odaklı bir proje.

IBM World Community Grid ise, corona virüs için olası tedavileri bulmak adına belirli kimyasal bileşiklerin testini yaparak etkenliğini bulmaya çalışan bir proje.

Ödül CPUcoin Token’ı

CGN Miner platformu, kullanıcılarının corona virüs projesine destek verdiğini tespit ettiğinde, kullanıcılarını CPUcoin ile ödüllendireceğini açıkladı. CPUCoin, Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere bir çok kripto para ile ticarete açık bir kripto para birimi.

CPUcoin’in genel müdürü Sean Barger konu hakkında şunları söyledi;

CPUcoin herhangi bir şekilde bilgi işlem altyapısına sahip değil. Bunun yerine “CGN Miner” olarak bilinen ağdan yardım almaktayız. Madencilerimiz, kazdıkları süre başına CPUcoin’in kripto para birimi olan CPU olarak ödüllendiriliyor. CPU birimi, merkezsiz hizmetlerin tüketimi konusunda ve madencilerin ödül sisteminde kullanılıyor.

Barger, CPUcoin ve BOINC ortaklığının, blockchain ve kripto para sektörünün kurumsal şirketler ve ana akım şirketler tarafından benimsenmesi için çok önemli bir kilometre taşı olduğuna inanıyor.

Bildiğiniz üzere, corona virüs pandemisi sırasında kripto paralar bir tasarruf aracına dönüştü. Ayrıca blockchain tarafında ise pandemiye destek niteliğinde bir çok çalışma yapıldı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar