Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67745.99
1.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.05
0.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.43
11.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.5
0.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Crypto yatırımı yapanların yüzde 90’ı varlıklarını kaybedecek! Bu Boğa’nın en çok kaybettirecek projeleri RWA ve AI projeleri olacak!

Clock
Paylaş
Crypto yatırımı yapanların yüzde 90’ı varlıklarını kaybedecek! Bu Boğa’nın en çok kaybettirecek projeleri RWA ve AI projeleri olacak!

Ladies and Centilmenler, başlığı doğru okudunuz evet maalesef bu bir gerçek. Bunun birçok nedeni var. Birinci neden Türkiye’de yaşamanız. Çünkü ekonomik anlamda az gelişmiş ülkelerin en büyük sorunu ufak paralar ile büyük risklere girerek para kazanmaya çalışmasıdır.

728×90 muhabbit - Crypto yatırımı yapanların yüzde 90'ı varlıklarını kaybedecek! Bu Boğa'nın en çok kaybettirecek projeleri RWA ve AI projeleri olacak!300x250 muhabbit - Crypto yatırımı yapanların yüzde 90'ı varlıklarını kaybedecek! Bu Boğa'nın en çok kaybettirecek projeleri RWA ve AI projeleri olacak!

Bu yanlış bir hareket midir? Kenarda 10 bin TL biriktirip bununla hayalindeki evleri almak isteyen yatırımcı mecburen yüksek risk almak zorundadır. Bunu spotta Meme ya da gem coin’lere yatırmadan elde edemeyecektir. Ya da vadeli kısımda hiç edecekler.


İkinci neden ise finansal okur yazarlığın olmamasıdır. Yıllarca gençlerimiz, yaşlılarımız, emeklilerimiz kuş kadar maaş ile geçinemediği için çareyi bahis, kumar, at yarışı gibi yerlerde aradı. Gelişen teknoloji ile Crypto’nun hayatımıza girmesi ve 1000 dolar ile milyonlar kazandığını duyduğumuz hikayeler ile yatırılan paralar hiç olacaktır. Nasıl yatırım yapacağını bilmediği ve sistemi kavramadığı için içeri girip bir coin alacak. Bakacak ki bütün coinler 5-6x yaparken elindeki coin yerinde sayıyor. Koşarak o coini alacak. Zaten yükselmiş bu coin düşüşe geçecek parasının bir bölümünü kaybedecek, bakıyor bu coin düşüyor diğerleri çıkıyor bu sefer zarar ettiği bu coinden çıkıp ötekine atlayacak maalesef o da düzeltme yapacak bu arkadaş maalesef ki ana parasının %60-70 kaybettiği bir boğanın sonuna gelecek. Bu sefer satmayacağım ne olursa olsun diyecek ama ayı sezonunda olduğu için de o paranın %90’ını kaybedecek. Yani ana parasından geriye %5 para kalacak. Yeniden boğa gelmesini ve maliyetine geldiğinde kaçacağını belirtecek.


Bir planlama olmadan neye yatırım yapacaksanız yapın kabul edilebilir bir şey değil. Lütfen yatırım yapmadan önce crypto geçmişini inceleyin. Döngüleri kavrayın. Yaşananları okuyun, mumları projeleri kontrol edin. Boğa dönemlerini Ayı dönemlerini inceleyin. Coinleri araştırmadan önce bunları yapmalısınız. Piyasaya ilk girenlerin ve bilinçli olanların yaptığı en büyük hata 3-5 gereksiz ve bilgisizin yapmış olduğu whitepaper okuyun açıklamasıdır. Bunu anlatınca size mantıklı gelir. Oturursunuz günlerce Whitepaper okursunuz. Bir gem coin avcısı olmayacaksanız bu en son yapacağınız harekettir. Ben orada bile önce ekip, sosyal medya, proje içeriği, topluluk gücüne bakarım.


Yani piyasaya yeni girdiyseniz ilk yapacağınız şey piyasayı anlamak olmalı. İkinci husus strateji ve hedef belirlemek. Ne kadar param var, ne kadarını risk edebilirim ve ne kadar kazanmayı hedefliyorum. Alacağınız coinleri bu planlamaya göre belirleyebilirsiniz. Amacınız 10 Bin TL ile 250 Bin TL kazanmaksa buradan Bitcoin almanız, ETH almanız işinize yaramayacaktır. 25x yapabilecek marketcap sahip coinler bulmalısınız. Riski dağıtmak için sepet yapmak zorundasınız. Hem proje olarak hem de coin olarak. 10 coin olsun en az diyorum. Gidip 10 tane yapay zeka coini alıyor. Bu da doğru bir adım değildir. Hem coin olarak hem de proje bazlı yatırımı çeşitlendirmek zorundasınız. Son olarak Spotta bile kaybedip kasanızı zarar yazdırıyorsanız, kaybınızı vadeli ile kurtarmaya çalışmayın. Spotta yapamıyorsanız vadelide asla yapamazsınız. Çünkü daha fazla teknik bilgiye ihtiyacınız daha fazla vakit ayırmaya ihtiyacınız olacaktır.

Bu Boğa’nın En Çok Kaybettirecek Projeleri RWA ve AI Projeleri Olacak


Bu adam ya cahil ya da bizle dalga geçiyor diyen olacaktır 🙂 Maalesef yine gerçekleri söylüyorum. Bilindik söz vardır ”Azdan az çoktan çok gider”. Ben RWA ve Yapay zeka projelerinin hacmi sömüreceğini düşünüyorum. Yani piyasaya giren yeni paranın birçoğu boğada bu alanlara kayacak. Buna istinaden projelerde çoğalacaktır. Bugün web sitesini yapay zeka ile tasarlayan adam bile coinini ben AI projesiyim diye tanıtmaya başladı. Bu hacimsiz piyasada bile onlarca AI projesi çıkmışken boğada düşünemiyorum bile. Ne çöp projeler RWA ve AI diye sizlere sunulacak. Maalesef çıkan coinlerin birçoğu scam olacak veya altı boş olduğundan listeleme ve partnerliklerde sorun yaşayıp tutunamayacaklar. Art niyetli olup mal boşaltacak ekipleri saymıyorum bile. Bu yüzden bu alanda yatırım yapacaksanız gerçekten alt yapısı buna uygun mu araştırın.

Telegram botu çıkaran adam size AI diye proje satmasın. Özellikle yapay zeka tarafında kod geliştiren kendi botunu yaratmış projelere odaklanın. Zaten olan kodu kopyalayıp adını değiştirenlerden uzak durun. RWA konusuna burada değinemeyeceğim bile çünkü sayfalar sürecek.

Şunu anlayın RWA açılımı nedir? Real World Assets yani Türkçe anlamı gerçek dünya varlıklarını tokenize hale getirmek. Bu da bir dünya yasal sorumluluğu beraberinde getiriyor. Bu sorumluluklar yerine getirilmez ise davalar ile karşı karşıya kalıp çöp olacaktır. Basit bir şey değildir. Özellikle daha ülkeler kripto paralar hakkında yasal düzenleme yapmamışken bu gerçekten zor bir süreç olacaktır. Bugün Türkiye’de çiğ köfte bile alamıyorsunuz. Bir şirket ya da yapıyı size hisseleştirip satmaları maalesef mümkün değil. O yüzden projenin yürütüldüğü ülkeyi yasalarını ve gerekli evraklarını tamamlayıp tamamlamadıklarını öğrenmeniz gerekir. Uzun lafın kısası lütfen Fomoya kapılmayın ve risklerin farkında olun. Kriptoya yatırdığınız para hayatınızı etkileyecek düzeyde olmamalıdır.

Sizleri seviyorum ❤️ Beni X’den takip etmeyi unutmayın, Doodle

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar