Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61311.19
2.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3277.24
2.92%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.62
2.03%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $546.8
1.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Fed Faiz İndirimi Ne Zaman Gelir? Bitcoin’de 30 Bin Dolar Beklemek Mantıklı mı?

Clock
Paylaş
Fed Faiz İndirimi Ne Zaman Gelir? Bitcoin’de 30 Bin Dolar Beklemek Mantıklı mı?

Merhaba Güzel Dostlarım; Öncelikle paylaşımı beğenerek yazma iştahımı artırırsanız sevinirim 🙂


Kötü başladığımız bir günde 15:30’da gelecek veriler ile biraz rahatlayacağımızı düşünüyorum. Piyasadaki geri çekilmenin nedeni akşam açıklanacak olan Fed faiz kararının sabit bırakılması bunu fiyatlıyoruz.

728×90 muhabbit - Fed Faiz İndirimi Ne Zaman Gelir? Bitcoin'de 30 Bin Dolar Beklemek Mantıklı mı?300x250 muhabbit - Fed Faiz İndirimi Ne Zaman Gelir? Bitcoin'de 30 Bin Dolar Beklemek Mantıklı mı?

Powell konuşmasında bu sene 3 indirim yapmayı planlıyoruz dedi. Bu da son 3 kararın ilki olan 18 Eylül tarihini işaret ediyor bize. Ben bunun 4 indirim şeklinde uygulanabilme ihtimalini ele alacağım. Yani 31 Temmuz’da 25 baz puan bir indirim bekliyorum. Eylül’den önce aman aman bir altcoin rallisi beklentim yok. Ancak 2-3 X gören görecektir düşüncesindeyim. Bizim beklediğimiz 5-10 X’ler 4. çeyreye sarkacaktır.

2025 ilk çeyrekte ATH yaparak Boğa senaryosu tamamlanacaktır düşüncesindeyim. Fakat ETF gerçeğini unutmamak gerekiyor. Ezber bozabilirler. Her olasılık için hazır olmak lazım. Elimdeki altcoinleri Bitcoin tahmini 140- 166 bin seviyelerinde iken satış yapmayı planlıyorum. Zaman yaklaştıkça fiyat olarak biraz daha netleşmiş olacağımızı düşünüyorum.


Boğa için genel beklentim şu yönde 10 Trilyon Dolar Total Market Cap Bitcoin Dominance 32, Ethereum dominance 24 seviyeleri olabileceğini düşünüyorum. Altcoinlerde ATH için makul dominance seviyeleri bu şekilde olması gerektiğine inanıyorum. Dediğim gibi süreç erken Amerika’da seçim var. Seçim öncesi crypto tarafına iki tarafında bakışı yumuşak iken seçimden birkaç ay sonra bu tarafa akan paraların önüne geçmek için yeni adımlar atacaklar düşüncesindeyim. Bu da bizim yeni ayı sezonuna giriş planımız olacaktır.

Bitcoin’de 30 Bin Dolar Beklemek Mantıklı mı?


Yani gel gelelim 5-10x’leri konusurken %20 daha düşeriz diye sıfır malda bekleyen arkadaşlar unutmayın herkes 13k beklerken Bitcoin 72 bin yaparak yeni ATH kırdı. Yani mahallenin akıllısı siz değilsiniz. Sıfır malda olup 30k bekleyen arkadaşlar 30k gelse bile öyle bir senaryo çizerler ki siz yine daha da düşecek diye mal almayacaksınız. Bugün 12 Haziran ve ben bugün full nakitte olan herkesin pişmanlık duyacağını düşünüyorum. Makul olmanız lazım. ABD tarafında Biden’ın bile Bitcoin tarafına bakışı yumuşamışken, ETF’lere her gün milyonlar girerken kimse sana o 30 bin doları yedirmez . Hep yazıyorum çok önemli çünkü ”Hayal satın almayın, yatırım yapın!!”

Elinizdeki 10-15k dolar ile piyasaya yön veriyorum havasına girmeyin. Trilyon dolarlık bir sektördeyiz. Uzun lafın kısası %20-30 arası nakit bulunsun elinizde. Diğerleri ile yatırım yaparak parçalı alımlar ile içeriye girmek için artık son zamanlar olduğunu düşünüyorum.
Sizleri seviyorum ❤️

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar