Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51166.31
-2.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2907.99
-0.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.96
-5.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.1
1.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

CZ DeFi’nin Geleceği Hakkında Konuştu!

Binance CEO’su DeFi’nin geleceği hakkında konuştu.

Clock
Paylaş
CZ DeFi’nin Geleceği Hakkında Konuştu!

Merkezi olmayan finans (DeFi) popülerleştikçe, Binance gibi borsalar DeFi yeniliklerine adapte olmanın yollarını arıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), DeFi’nin yenilikçi bir alan olduğunu ve merkezi olmayan borsalara yatırım yapmanın düzeni borsalar için problem olmayacağını söyledi.

Binance BannerBinance Banner

Boxmining Youtube kanalında yaptığı bir röportajda CZ, DeFi’nin alanı daha çekici hale getirdiğini söyledi. Özellikle otomatik piyasa yapıcılarını (AMM) büyüleyici bir buluş olarak gördüğünü söyledi.

Bence DeFi gerçekten yenilikçi bir alan ve bence gerçekten iyi. Başlangıçta, insanlar DeFi hakkında konuştuklarında, paralarınızı ödünç verebilmeniz için borç vermeyi düşünüyorlar ama şimdi, likidite sağlamak için tokenları ödünç veriyorsunuz. Likidite iyi olduğunda, insanlar daha çok ticaret yapar ve daha kolay ticaret yapar. Otomatik pazar yapıcıların ilginç bir buluş olduğunu ve gerçekten basit olduğunu düşünüyorum.

CZ, Binance’in “DeFi’yi desteklediğini” ve DeFi ve AMM çevresinde birçok proje yürüttüğünü söyledi.

Fakat CZ, DeFi’nin yeni bir alan olduğunu ve projelerin çoğunun başarısız olduğunu kabul ediyor. Dolayısıyla, DeFi’ye yatırım yapıyorsanız, bu durumu aklınızda bulundurmakta fayda var. CZ konu hakkında, “DeFi’deki çoğu projenin başarısız olacağını düşünüyorum. Bu DeFi’nin iyi olmadığı anlamına gelmiyor, sadece birkaç projenin başarılı olacağını düşünüyorum.” dedi.

Binance, DeFi’ye yoğun bir şekilde yatırım yapıyor ve borsada birçok DeFi token listeliyor. Binance, DeFi’ye inanırken, CZ bugün çoğu kullanıcının hala merkezi bir borsayı tercih ettiğini, bu nedenle Binance’in insanların kullanmak isteyeceği türden ürünleri sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Akıllı Blockchain

CZ ayrıca blockchaindeki emirleri çok hızlı bir şekilde eşleştirmek isteyen ve saniyede 100.000 emir işleyebilen Binance Smart Chain’den bahsetti. Bu performans düzeyine ulaşmak için binince Chain’in akıllı kontrat yeteneklerini çıkartmak zorunda kaldıklarını belirtti. Binance Smart Chain, Ethereum ile uyumlu akıllı sözleşmeleri destekleyen paralel bir blockchain olarak piyasaya sürüldü, bu nedenle Ethereum Virtual Machine ile tam uyumlu.

Binance Smart Chain’in ana özelliği Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler ile uyumlu olması. Ayrıca, platformda herkesin sözleşmeleri dağıtabilmesi için tamamen açık kaynak kodlu olacak. CZ’ye göre, Binance Smart Chain kullanıcıların herhangi bir ek öğrenme eğrisi olmaksızın Binance Chain üzerinde akıllı sözleşmeleri devreye almaları için kolay bir yol.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar