Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66116
0.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3394.15
-1.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.02
-3.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.3
-0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Danimarka Düzenleyicisi, Metamask benzeri cüzdanları yasaklıyor

Clock
Paylaş
Danimarka Düzenleyicisi, Metamask benzeri cüzdanları yasaklıyor

Danimarka Mali Denetleme Otoritesi (DFSA), unhosted yani MetaMask benzeri cüzdanları yasaklamayı planlıyor. Bu hamle, yaklaşmakta olan MiCA kurallarına uygun olarak önümüzdeki hafta kadar erken bir zamanda yürürlüğe girebilir.

MiCA Yönetmeliği ve Unhosted Cüzdanlar

DFSA, kripto alanındaki düzenlenmemiş platformların faaliyetlerinden endişe duyuyor. Bu nedenle, tüm kripto platformlarının ve hizmet sağlayıcılarının, arayüz sağlayıcıları ve mobil uygulama geliştiricileri de dahil olmak üzere düzenlenmesi gerektiğini belirtiyor.

728×90 muhabbit - Danimarka Düzenleyicisi, Metamask benzeri cüzdanları yasaklıyor300x250 muhabbit - Danimarka Düzenleyicisi, Metamask benzeri cüzdanları yasaklıyor

Düzenlenmeyen arayüzlerin kullanımı, yakında yürürlüğe girecek olan MiCA düzenleyici çerçevesine aykırı olacak. Bu kuralın kısmen uygulanmasına sadece birkaç gün kaldı ve Avrupa Birliği’ndeki tüm kripto girişimlerinin o tarihten önce bu düzenlemelere uyması gerekiyor.

Danimarka’nın bu hamlesi hiçbir kripto para borsası veya ticaret platformunun Danimarkalı müşterilere unhosted cüzdanlar, DEX arayüzleri veya kripto ile ilgili diğer ürünleri sunamayacağı anlamına geliyor. Ancak bu platformlar Danimarka’da düzenlemeye tabi tutulmaları durumunda bu yasağın dışında kalacaklar.

MiCA’ya Yönelik Eleştiriler

İki hafta önce Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA), MiCA yönetmeliği uyarınca ihtiyati konulara ilişkin teknik standartların taslağını tamamladı. Bu, AB’deki tüm firmaların yüksek mali standartlara uymasını gerektiriyor ve öz fon gerekliliklerindeki değişiklikler, likidite provizyonlarındaki değişiklikler ve kripto varlık ihraççılarına yönelik çok sıkı kurtarma planlarını içeriyor. MiCA düzenlemesi özellikle ABD Dolarına sabitli stabilcoinleri de etkiliyor.

Pek çok piyasa gözlemcisi ve önemli kripto oyuncuları, bu kuralların oldukça katı olduğunu düşünüyor. Mikko Ohtamaa, Danimarka’nın unhosted cüzdanlarına yönelik yasağını X’te bildirerek, MiCA’daki kuralların dijital varlıkları ortadan kaldırmak için tasarlandığını öne sürdü. Coingape

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar