Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65152.01
-0.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3550.5
0.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.95
-0.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.6
0.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Danimarka Merkez Bankası: Kripto Paralar Şu An İçin Tehdit Oluşturmuyor!

Merkez Bankası Başkanı, kripto para birimlerinin değeri konusunda dikkatli olmak gerektiğini belirtiyor.

Clock
Paylaş
Danimarka Merkez Bankası: Kripto Paralar Şu An İçin Tehdit Oluşturmuyor!

Danimarka Merkez Bankası Başkanı Lars Rohde, kripto para birimlerini görmezden gelmenin cazip gelebileceğini ve şimdilik merkez bankası için büyük bir tehdit olmadığını belirtti. 

728×90 muhabbit - Danimarka Merkez Bankası: Kripto Paralar Şu An İçin Tehdit Oluşturmuyor!300x250 muhabbit - Danimarka Merkez Bankası: Kripto Paralar Şu An İçin Tehdit Oluşturmuyor!

Bununla birlikte, gerçek tehdidin büyük teknoloji şirketlerinden “para alanını veya işlem araçlarını istila etmesinden” gelebileceğine dikkat çekti.

Başkan Lars Rohde, yakın zaman önce Bloomberg‘e verdiği röportajda kripto para birimleri hakkında görüştü. Merkez bankasının kripto para ticaretindeki artışı ciddi bir ekonomik tehdit olarak görüp görmediği, merkez bankasının konuyu ciddiye alıp almadığı veya kripto para birimini büyük ölçüde görmezden gelmeye devam edip etmediği soruldu. Başkan bu soruya şu şekilde cevap verdi:

“Kripto paraları görmezden gelmek cazip gelebilir. Para birimi teriminin burada kötü kullanıldığını düşünüyorum. Çoğu para birimi, değer depoları veya işlem araçlarıdır. Kripto para birimlerinin değeri konusunda herhangi bir istikrar ve garanti yoktur, bu yüzden en iyi ihtimalle çok spekülatif bir varlıktır.”

Rohde ayrıca, genel olarak merkez bankalarının kripto para biriminden rekabeti azaltmaya çalışmak için harekete geçip geçmeyeceği konusunda ise şu anda, bunun bir sorun olmadığını dile getirdi.

Rohde, merkez bankaları için tehdit olabileceğini düşündüğünü belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Kripto paralar, para alanını veya işlem araçlarını işgal eden büyük teknolojidir. Bu çok ilginç olabilir ve belki de gelecekte merkez bankalarının özerkliği ve bağımsızlığı için gerçek bir tehdit olabilir.

Bitcoin’i Tehlikeli Buluyor!

Rohde uzun zamandır Bitcoin’e şüpheyle yaklaştığı biliniyor. Hatta Aralık 2017’de insanları Bitcoin‘den uzak durmaları ve bunun çok tehlikeli olduğuna dair açıklamaları da bulunuyor. O dönemler kripto para biriminin “düzenlenmiş bir piyasa olmadığını” belirten Rohde, yetkililerin bu konuda sorumluluğunun olmadığını vurguladı. Bu tarz işlemlerin bireylerin kendi sorumluluğunda olduğunu belirten başkan, yatırımcılara işlerin ters gittiğinde kendilerine şikayette bulunmamalarını belirtti.  

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar