Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68107.22
-3.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3815.16
1.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.37
-4.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.9
-4.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

SEC, Skybridge ve Fidelity’nin Bitcoin ETF Başvurularını İncelemeye Başladı!

İnceleme altındaki Bitcoin ETF başvurusu altıya ulaştı.

Clock
Paylaş
SEC, Skybridge ve Fidelity’nin Bitcoin ETF Başvurularını İncelemeye Başladı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), iki tane daha Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun incelemesini başlattığını duyurdu.

Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital ve Fidelity Investments’ın Wise Origin Bitcoin Trust adlı iki ETF’si, inceleme altında olan diğer dört ETF’ye katılmış oldu. Bunun yanında 10 tane daha ETF başvurusunun incelenmek üzere beklemede olduğu biliniyor. Resmi olarak inceleme altında olan ETF başvuruların ise; VanEck, Kryptoin, WisdomTree ve Valkyrie olduğu biliniyor.

728×90 muhabbit - SEC, Skybridge ve Fidelity'nin Bitcoin ETF Başvurularını İncelemeye Başladı!300x250 muhabbit - SEC, Skybridge ve Fidelity'nin Bitcoin ETF Başvurularını İncelemeye Başladı!

İlginizi Çekebilir: ETF Nedir?

Kripto para topluluğundan uzun zamandır talep edilen bu ETF başvuruları SEC tarafından onaylanırsa, SkyBridge ETF New York Borsasında, Wise Origin Bitcoin Trust ise Chicago Board Options Exchange’de (Cboe) işlem görmeye başlayacak. Bilindiği üzere tarihsel olarak SEC, Bitcoin ETF başvurularını piyasa manipülasyonu potansiyeli ve bir dizi başka endişeye atıfta bulunarak kabul etmedi.

SEC, 45 gün içinde şirketlerin sırasına göre başvuruları değerlendirecek ancak SEC, ETF hakkında nihai bir karar vermeden önce inceleme süresini 240 güne kadar uzatabiliyor. Hatta geçmişteki başvuruları değerlendirirken, bu kararları her defasında tam zaman sınırına kadar genişlettiği biliniyor.

Bitcoin ETF’i Merakla Bekleniyor

Bitcoin ETF’si kripto para topluluğu için oldukça önem arz ediyor. Bu kapsamda ETF için birçok defa başvuruda bulunuldu. Valkyrie ve WisdomTree de dahil olmak üzere 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında birkaç başvuru reddedildikten sonra, son aylarda bir dizi başka şirketin Bitcoin ETF‘lerine başvuruda bulunduğu biliniyor.

Kanada ve Brezilya’nın halihazırda kendi kripto ETF’leri bulunuyor ve kripto para yöneticilerinin bir Amerikan kripto para birimi ETF’inin de kabul edileceği yönünde iyimser oldukları söyleniyor.

Diğer Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar