Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66310.55
-0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3201.79
0.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.39
-2.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.5
1.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Danimarka, Yenilenen Vergi Yasasına Kripto Paraları Ekliyor!

Danimarka vergi yasasını güncellerken kripto varlıkları da ekleyecek.

Clock
Paylaş
Danimarka, Yenilenen Vergi Yasasına Kripto Paraları Ekliyor!

Danimarka, vergilendirme konusunu ciddiye alıyor. Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleri kullanılarak yapılan yerel işlemlerin yaklaşık 3’te 2’sinin uygun bir şekilde vergilendirilmediği tespit edildi. Danimarka, tespit edilen bu kripto para yatırımcılarına müsamaha göstermeyeceğini gösterdi.

Danimarka Vergi Bakanlığı tarafından bugün (8 Haziran 2021) yapılan açıklamada, ülkenin mevcut vergi yasasının yaklaşık bir asırlık olduğu ifade edildi. Bununla birlikte bir asırlık vergi yasasının kripto varlıkların getirdiği zorluklarla başa çıkmak için tasarlanmadığı eklendi.

Mevcut yasanın 1922 yılına kadar bir geçmişi olduğu biliniyor. Ülkenin Vergi Bakanı Morten Bodskov, yasanın dönemin gerekliliklerine uygun bir şekilde yenileneceğini söyledi.

Yasanın dönemin gerekliliklerine göre yani kripto varlıkları içine alarak yenilenmesi sürecinde ilk olarak kripto para birimlerinin vergi makamlarına getirdiği belirli zorluklar tanımlanacak. Daha sonrasında ise mevzuatta nelerin değiştirileceğine karar verilecek.

Ülkenin Vergi Bakanı Morten Bodskov, yasanın yenilenmesindeki amacın “uyanık olmak, yasaların güncelliğini sağlamak, hatalar ve dolandırıcılıkların önüne geçmek” olduğunu belirtti.

728×90 muhabbit - Danimarka, Yenilenen Vergi Yasasına Kripto Paraları Ekliyor!300x250 muhabbit - Danimarka, Yenilenen Vergi Yasasına Kripto Paraları Ekliyor!

Danimarka Kripto Varlıkları Kucaklıyor!

Danimarka, kripto para dostu bir anlayış içerisinde. Geçtiğimiz günlerde ülkenin Merkez Bankası’nın kripto varlıklarla ilgili beyanı da bunu destekler nitelikte. Vergi yasasının yenilenmesi de vergi kaçakçılığının ve dolandırıcılığın önüne geçmek için atılmış bir adım.

2015-2019 yılları arasında Danimarka’da yaklaşık 16 bin kişi ve şirket, tercihini kripto paralardan yana kullandı. Yapılan işlemlerin yaklaşık %67’si yanlış vergi beyanı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Şubat ayında Danimarka Vergi Dairesi, kripto para yatırımcılarından 4,9 milyon dolar toplandığını ve ülkenin vergi kanunlarını ihlal ettikleri iddiasıyla da 48 kişiyi emniyet güçlerine bildirdiğini açıklamıştı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar