Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $50855.61
-2.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2892.6
-1.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.63
-6.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $362.6
1.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dapper Labs: Profesyonel Spor Ligleri NFT’leri Keşfetmeye Başladı!

Dapper Labs, profesyonel spor liglerinin NFT keşfetmeye dirençli olmadığını söyledi.

Clock
Paylaş
Dapper Labs: Profesyonel Spor Ligleri NFT’leri Keşfetmeye Başladı!

NBA Top Shot’ın arkasındaki firma olan Dapper Labs, profesyonel spor liglerinin artık sektör hareketli olduğu için değiştirilemez tokenları (NFT) keşfetmeye dirençli olmadığını söyledi.

25 Ekim tarihinde Yahoo Finance’in “Tüm Piyasalar Zirvesi”nde konuşan Dapper Labs’in ortaklıklar başkanı Caty Tedman, profesyonel spor organizasyonlarının duruşunun, sektörün 2021’in başlarında hızla büyüyen büyümesiyle birlikte NFT’lere ilişkin birdenbire değiştiğini söyledi.

Binance BannerBinance Banner

“Sektör dramatik bir şekilde değişti. Burada bir şey olduğuna dair biraz anlayış olduğunu düşünüyorum. Bugünlerde NFT’lerin bir şey olduğu konusunda çok az dirençle karşılaşıyorum.”

Dapper, 2020’nin sonlarında NBA Top Shot’ı piyasaya sürdüğünde, resmi lisanslı spor NFT’lerinde bir öncü olarak ortaya çıktı. Firma, NBA Top Shot performansının ardından, Ulusal Futbol Ligi (NFL), Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği (WNBA), İspanyol futbol organizasyonu La Liga ve Ultimate Fighting Championship (UFC) gibi girişimlere de öncülük etti.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Dapper’ın NBA ile ilk görüşmeleri hakkında konuşan Tedman, organizasyonun NFT’lerin spor mağazacılığı için bir araç olarak işe yaradığının henüz kanıtlanmadığı gerçeğiyle ilgili endişelerini dile getirdiğini söyledi ve şunları söyledi:

“O zamanlar, bu çok fazla açıklamaydı ve ikincil gelire sahip olmanın nasıl göründüğü hakkında konuşmak için avukatlar ve finanstaki insanlarla çok zaman harcadık. Ticari mallarda ikincil geliriniz yok. Tüketiciler için varlıkların sonsuza kadar mülkiyetine sahip olmak nasıl görünüyor?”

Tedman, organizasyonun küresel ortaklıklar ve medyadan sorumlu başkan yardımcısı Adrienne O’Keeffe’nin NFT’leri keşfetmeye açık olması nedeniyle Dapper’ın “NBA ile başladığı için şanslı” olduğunu da sözlerine ekledi.

CryptoSlam’den alınan verilere göre, NBA Top Shot NFT’leri son dönemlerde popülaritesini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Platform bir önceki aya göre %58 oranında artış gösterirken, ekim ayında ikincil satışlarından 32 milyon dolardan fazla hacim yaratmış durumda.

NBA Top Shot

Hatırlanacağı üzere NBA Top Shot NFT’lerinin günlük ticaret hacmi, projenin retro “Run It Back 2005-06” paketlerini 15 Ekim’de piyasaya sürmesinin ardından %440’tan fazla artış göstermişti. Ekim ayındaki artan büyümeye rağmen, ticaret hacimleri hala 224 milyon dolarlık ikincil satış rekoru kıran şubat ayında görülen seviyelerin oldukça altında seyrediyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar