Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68991.78
0.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3752.59
-0.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.68
-2.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.5
-0.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

NBA Top Shot Platformu, Ticaret Hacmi Rekor Kırıyor!

Platform üzerindeki NFT’ler rekor fiyatlara el değiştirmeye başladı.

Clock
Paylaş
NBA Top Shot Platformu, Ticaret Hacmi Rekor Kırıyor!

Blockchain tabanlı oyun geliştiricisi Dapper Labs tarafından Flow blok zincirinde inşa edilen  Non- Fungible Token (NFT) destekli platform olan NBA TopShot’ın ticaret hacmi, son günlerde oldukça artış gösterdi.

728×90 muhabbit - NBA Top Shot Platformu, Ticaret Hacmi Rekor Kırıyor!300x250 muhabbit - NBA Top Shot Platformu, Ticaret Hacmi Rekor Kırıyor!

Crypto Slam tarafından yayımlanan bir rapora göre, Top Shot pazarındaki günlük hacim, 14 Ekim’de 829.520 dolardan, 15 Ekim tarihinde %440’tan fazla artarak 4.5 milyon doların üzerine çıktı. 16 Ekim tarihine gelindiğinde ise platform üzerinde yine 4 milyon dolardan fazla token ticareti gerçekleşmiş oldu.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Bilindiği üzere Top Shot‘ın NFT’leri, sezonunun yıldızlarını kutlayan en son paketlerle profesyonel basketbol tarihinin önemli anlarını gösteren video özetlerini içeriyor. Bu önemli anlar platform üzerinde belirlenen tarihler arasında paket halinde satışa çıkıyor.

Son olarak 17 Ekim’de NBA Top Shot, yaklaşık 10.000 adetRun It Back” paketinin 24 saat içinde dakikada yedi alım hızında satıldığını belirtildi.

Koleksiyonerlerin LeBron James ve Shaquille O’Neal gibi basketbol efsanelerini betimlediği anları yakalamak için yarıştığı paketlerin her biri 169 dolardan satışa çıktı. Top Shot’ın paketleri, “common” ile “efsanevi” arasında değişen üç nadirlik katmanı ile satışa çıktı.

Crypto Slam verileri ayrıca, NBA Top Shot pazarının Temmuz 2020’den bu yana 744 milyon dolar değerinde ikincil satışa ev sahipliği yaptığını da gösteriyor. Hatırlanacağı üzere Top Shot ticaret faaliyeti ilk olarak 2021’in ilk çeyreğinde zirve yaptı ve 22 Şubat’ta 24 saat içinde 45.7 milyon dolarlık ticaret gerçekleşti.

200 milyon $’dan fazla Top Shot NFT’si şubat ve mart aylarında el değiştirirken, eylül ve ekim aylarında gerçekleşen yaklaşık 20 milyon $’lık işlemle aylık hacim keskin bir şekilde geri çekildi.

NFT Platformları Rekor Kırıyor

Hafta sonu yükselişinin ardından Top Shot, Crypto Slam’e göre son 24 saatte 2,5 milyon dolardan fazla token ticareti ile günlük ikincil hacme göre üçüncü en büyük NFT projesi olarak yerini aldı. Axie Infinity, geçtiğimiz günlerde 18,6 milyon dolarlık işlem hacmiyle ilk sırada yer alırken, CryptoPunks 24 saatlik 6.2 milyon dolarlık işlem hacmiyle ikinci sırada yer aldı.

Tüm bunların yanında eylül ayının sonlarında, Top Shot’ın arkasındaki ekip olan Dapper Labs, basketbolun ötesine geçmeyi ve Ulusal Futbol Ligi (NFL) ile ortaklaşa bir NFT platformu ve pazar yeri başlatmayı planladığını duyurdu. Dapper Labs şu anda ilk NFL satışını 2021’in sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar