Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65904.01
-0.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3390.1
-2.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.91
-3.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.4
-0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

DCG ve Genesis Yeni Bir Soruşturma Altında mı?

Clock
Paylaş
DCG ve Genesis Yeni Bir Soruşturma Altında mı?

Bloomberg’ün haberine göre, Digital Currency Group (DCG) ve ona bağlı Genesis, aralarındaki finansal işlemlerle alakalı yeni bir soruşturma ile karşı karşıya. New York eyaletinin baş savcısı tarafından yapıldığı belirtilen soruşturmayla ilgili olarak, Genesis’in eski yöneticilerinden bilgi talep edildiği belirtiliyor.

728×90 muhabbit - DCG ve Genesis Yeni Bir Soruşturma Altında mı?300x250 muhabbit - DCG ve Genesis Yeni Bir Soruşturma Altında mı?

Hatırlarsanız Genesis, bu yılın ocak ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. Şirketin yöneticilerinden Michael Patchen, Genesis’de yalnızca üç ay yöneticilik yaptıktan sonra Ekim 2022’de görevinden ayrılmıştı. Michael Patchen’in kısa süre önce sorgulandığına dair yeni bilgiler gelse de, avukatı Doug Jensen, konu hakkında yorum yapmayı reddetti.

Genesis, özellikle dijital varlık hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) ve kripto para borsası FTX’in çöküşünden sonra ciddi zararlar yaşadı. SEC ve Brooklyn’deki federal savcılar; halihazırda Genesis ve ana şirketi DCG ile ilgili potansiyel tanıklarla görüşmeler halinde ve araştırmalar halen devam ediyor.

DCG’den bir sözcü, şirketin düzenleyicilere ve soruşturma yapan kurumlara istendiğinde yardımcı olduğunu belirtti ve “DCG her zaman yasal ve en yüksek etik standartlarla iş yapmıştır” dedi.

İlginizi çekebilir: DCG: Genesis Chapter 11 Konusunda Anlaşmak Üzereyiz!

Bir zamanlar 10 milyar dolar değerinde olan DCG, geçen yıl kendisine bağlı olan Genesis’ten yaklaşık 575 milyon dolar kredi aldığını açıklamıştı. DCG’nin kurucusu ve icra kurulu başkanı olan Barry Silbert; 2022 Kasım ayında hissedarlara gönderdiği bir mektupta, Three Arrows’un (3AC) iflasından dolayı Genesis’in yükümlülüklerini üstlenmek için ana şirket olarak devreye girdiklerini ve aralarında 1 milyar 100 bin dolarlık bir borç senedinin olduğunu söylemişti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar