Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56846.35
10.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3244.86
4.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.06
3.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393.5
-1.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

DeFi Borç Verme Protokolü Minterest, MNT Token Satışını Tamamladı!

Minterest, 5,52 milyon dolar tutarındaki token satışını tamamladı.

Clock
Paylaş
DeFi Borç Verme Protokolü Minterest, MNT Token Satışını Tamamladı!

DeFi alanını kullanıcılar için daha kullanılabilir ve adil hale getirmek için tasarlanmış bir borç verme ve borç alma protokolü olan Minterest, 5.52 milyon dolar tutarındaki token satışını tamamladı.

Binance BannerBinance Banner

Tamamlanan bu satış aşaması sonrasında, kuruluşundan çok kısa bir süre geçmesinin ardından, Minterest’in tamamen seyreltilmiş değerlemesi 514 milyon dolar seviyesine ulaşmış oldu.

Bilindiği üzere protokol, kullanıcılara, DeFi‘ın yaygın olarak benimsenmesini kolaylaştıracak ve teşvik edecek bir teşvik yapısı ile birlikte merkeziyetsiz bir token piyasası sunuyor. Minterest ayrıca, kendi geri satın alma mekanizmasını kullanarak, elde ettiği gelirlerin tamamını aktif katılımcılardan oluşan topluluğa dağıtıyor.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Bilindiği üzere platformun LBP adını verdiği etkinliği, 2022 yılının ilk çeyreğinin sonunda beklenen Minterest protokolünün başlatılmasına yönelik ilk adımdı.

LBP etkinliği, katılımcıların “Dutch Auction” yani Hollanda Açık Artırma metodu ile katılım sağlayacağı bir etkinlik olarak tanıtıldı.

LBP Yöntemi Nedir?

Bu yöntemde; katılımcılar bireysel olarak satın almak istedikleri varlığa bir değer biçerler ve zamanla o varlığın fiyatı o seviyeye inebilir.

Eğer varlığın fiyatı o seviyeye inerse, teklifi veren yatırımcı o fiyattan o varlığı satın alabilir. Hollanda Açık Artırma yöntemi diğer açık artırmaların aksine; yükselen bir fiyat trendine değil, zamanla düşen bir fiyat trendine sahiptir.

Bu şekilde, sonuçlar tamamen LBP’nin kendi içinde meydana gelen ve bireylerin fiyat üzerinde çok az veya hiç etkisinin olmadığı arz ve talep dinamikleri tarafından belirlenir.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Minterest’in CEO’su ve Kurucusu Josh Rogers, şu ifadelere yer verdi:

“Minterest’in LBP sonucu her zaman güçlü olarak kabul edilebilir. Minterest’in lansmandan önce 514 milyon dolarlık tamamen seyreltilmiş bir değerleme alması, büyük bir gelişmedir.”

Rogers ayrıca, protokolün görevini yerine getirmesinin, kullanıcılarına adil ve hakkaniyetli bir şekilde değeri en üst düzeye çıkararak DeFi’da hakim bir konum alma yeteneğini yansıtmasına bağlıyor. Bunun yanında topluluktan da oldukça fazla destek aldıklarını belirten CEO, şu açıklamada bulunuyor:

“LBP’nin başarısı, ekosisteme akan milyarlarca Toplam Kilitli Değer (TVL) ile DeFi pazarlarının hızla olgunlaştığı gerçeğinin altını çiziyor. Minterest, adalet ve DeFi 2.0’a dahil olma standardını belirliyor.”

Website: Minterest.com
Twitter: Twitter.com/Minterest
Whitepaper: https://minterest.com/whitepaper
Technical Paper: https://minterest.com/technical-paper
Discord: https://discord.com/invite/9hcTvuDUGG

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar