Muhabbit

DeFi Nedir?

defi 2 - DeFi Market Cap

DeFi, kelime anlamı olarak merkeziyetsiz finans demektir. İngilizce Decentralized Finance’den gelmektedir. Kelime anlamı dışında anlatacak olursak, DeFi sayesinde insanlar banka gibi bir aracı kuruluş olmadan, herhangi bir otoriteden izin almadan tüm bankacılık işlemlerini kendi aralarında gerçekleştirebilir. Kredi çekme, kredi verme, para transferi vs. gibi tüm bankacılık işlemleri DeFi sayesinde bireyler arasında gerçekleştirilebilir halde gelmiştir.

Market Cap Nedir?

Market cap kelimesi, ingilizce’deki uzun haliyle market capitalisation anlamına gelir ve aslında kripto para piyasalarında marketcap dediğimiz şey, söz konusu coinin toplam adedinin birim fiyatıyla çarpılmasıyla ortaya çıkan değerdir.

Dominans Nedir?

Herhangi bir coinin dominansı, o coinin market cap değerinin toplam market cap değerine bölünmesiyle elde edilir.

DeFi Market Cap Bilgilerini Nereden Alıyoruz?

DeFi Market Cap sayfasındaki istatistiksel verileri coingecko web sitesinden almaktayız. Bu sayfadaki bilgiler ve sıralamalar herhangi bir sponsorlu içerik bulundurmamakla birlikte kar amacı da gütmemektedir.

DeFi platformuna ait coinlerin fiyatları, günlük fiyat değişimleri, 24 saatlik hacimleri ve toplam piyasa değerlerinin bulunduğu bu sayfa hakkında şikayet ve önerileriniz için [email protected] mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.