Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60144
2.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3209.21
1.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.23
-0.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.5
-0.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

DeFi Müzik Sektörüne De Hizmet Verecek!

Müzisyenler için Opulous adlı bir DeFi platformu başlatılıyor.

Clock
Paylaş
DeFi Müzik Sektörüne De Hizmet Verecek!

Ünlü İngiliz müzik dağıtım şirketi Ditto Music, müzik sanatçılarını hedef alan blockchain tabanlı bir borç verme platformu başlatmaya hazırlanıyor. Opulous olarak adlandırılan ademi merkeziyetçi finans (DeFi) platformu, yayın yapan sanatçıların geleneksel finans kurumlarına bağlı kalmadan kredileri güvence altına almalarını veya sermaye artırmalarını sağlayacak.

728×90 muhabbit - DeFi Müzik Sektörüne De Hizmet Verecek!300x250 muhabbit - DeFi Müzik Sektörüne De Hizmet Verecek!

Yeni DeFi platformunun, eşler arası bir model üzerinde çalışacağı bildirildi. Ayrıca platformun Algorand üzerinde dizayn edileceği açıklandı.

Music Week internet sitesi tarafından 01 Şubat tarihinde yayımlanan habere göre, Opulous müzisyenlerin yatırımcılara ulaşmak için blockchain teknolojisini kullanacağı açıklandı.

Açıklamaya göre DeFi ödünç verme platformundan krediler, sanatçılara telif haklarıyla birlikte, geçmişteki yayın gelirlerine göre verilecek. Bunun yanında borç verme platformlarından borçlanmanın yanı sıra, diğer sanatçılar ve yatırımcılar, yıllık bazda yüzde on faizle gelen Opulous havuzuna fon tahsis etmeyi seçebilecekler. Rapora göre, akıllı bir sözleşme gibi, havuzdan elde edilen faiz veya kâr otomatik olarak havuz katılımcılarına yönlendirilecek. 

Ditto’nun CEO’su Lee Parsons, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Opulous, DeFi’yi kullanarak geleneksel bankacılığı ortadan kadırıp, müzisyenlere minimum faiz ödemeli bir platform sunarken, yatırımcılara dünyanın en heyecan verici ve en hızlı büyüyen finans endüstrilerinden birinde hak iddia etme şansı verecek.”

Blockchain teknolojisi, müzik alanında ilgi göremeye devam diyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Alibaba, telif hakları ve intihal tespiti konusunu ele almak üzere blockchain tabanlı bir sistemi piyasaya sürmek için bir patent almıştı. Bunun yanında, bazı müzisyenlerin dijital para birimlerini geliştirmek üzere blockchain teknolojisini kullandıkları da biliniyor. 

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar