BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

DeFi Platformlarından Bancor Saldırı Altında!

Bancor tarafından onaylanan saldırı dün akşam saatlerinde gerçekleşmiş durumda. 

Yayın:

-

bancor

DeFi platformlarından Bancor saldırı altında.

Bancor tarafından onaylanan saldırı dün akşam saatlerinde gerçekleşmiş durumda.

Yapılan açıklamada tüm fonların güvende olduğu belirtilmiş durumda. Saldırıyı fark ettikleri anda kontrata bir karşı saldırı düzenlediklerini belirten Bancor yetkilileri, herhangi bir problem olmadığını belirtiyor.

Son 48 saat içerisinde Bancor üzerinden işlem gerçekleştiren kullanıcıların buradaki adrese giderek işlemlerini iptal edebilecekleri Bancor tarafından açıklanmış durumda.

DeFi Saldırıları Oldukça Popüler

Bildiğiniz üzere DeFi platformlarına saldırılar DeFi platformlarının sayısının artması ile bir çok kez karşımıza çıkmıştı. Platformların açıkları üzerinden kontratlar aracılığıyla farklı yöntemlere başvurarak saldırı deneyen hackerlar kullanıcı fonlarını ele geçirmeyi planlıyor.

Kontrat üzerinde bulunan bir açık sayesinde daha önce dForce platformunun fonları da hackerlar tarafından ele geçirilmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON DAKİKA

SON DAKİKA! BitMEX’ten Açıklama: MASUMUZ!

BitMEX, CTO’su Samuel Reed’in gözaltına alınmasından sonra “masumuz” açıklaması yaptı.

Yayın:

-

Son dakika

Birkaç saat önce, kripto para türev borsası BitMEX, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından AML ve KYC protokollerinin doğru çalışmaması ve kayıt dışı ticaret platformu oldukları iddiasıyla dava edildi. Hatta borsanın CTO’luğunu ve kurucu ortaklığını üstlenen Samuel Reed, Massachusetts’te gözaltına alındı.

Tutuklanmanın ardından saatler geçmedi ki BitMEX’ten açıklama geldi. Sayfasından yaptığı açıklamada kuruldukları günden bu yana Amerikan mevduatına uygun bir şekilde hareket ettikleri ve Amerikan hükümetinin bu sert kararına katılmadıklarından bahsediliyordu. Ve ayrıca CTO Samuel Reed ve diğer üst derece yetkililer adına “masumuz” ifadesi kullanılıyordu.

Bununla birlikte endişeli kullanıcıları düşünen BitMEX, borsanın işleyişinde bir sıkıntı olmadığını ve fonların güvende olduğunu da açıkladı. Her zamanki standart prosedürle para çekme işlemi taleplerinin 17:45 UTC’de (20:45 TSİ) işlendiğine ve 2 Ekim 2020 tarihinde 08:00 UTC’de (11:00 TSİ) para çekme işlemlerinin devam edeceği iletildi.

OKUMAYA DEVAM ET

SON DAKİKA

SON DAKİKA! BitMEX’in Kurucu Ortağı Samuel Reed Tutuklandı!

BitMEX’in kurucu ortağı Samuel Reed tutuklandı. AML ve KYC protokollerinin doğru uygulanmadığı iddiasıyla BitMEX davalı!

Yayın:

-

Son dakika

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu birlik olarak kripto para türev borsası BitMEX’in özellikle kurucularına yönelik suç duyurusunda bulundu.

CEO Arthur Hayes dahil olmak üzere kurucu ortaklar Ben Delo ve Samuel Reed hakkında kayıtsız bir ticaret platformunu işletmekle, kara parayı önleme ve KYC düzenlemeleri dahil olmak üzere CFTC kurallarını ihlal etmekle suçlanıyor.

40 sayfalık şikayet sonrası BitMEX’in kurucu ortağı Samuel Reed, perşembe sabahı Amerika Emniyet Güçleri tarafından tutuklandı. Federal mahkemede yargılanacak olan Reed’in başka davalarının da olduğu öğrenildi.

Gelişmeler geldikçe haber güncellenecektir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.