Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51639.99
1.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3004.67
3.00%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.72
3.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.5
1.66%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

DeFi Tahmin Platformu Polymarket, CFTC’nin Radarına Girdi!

Polymarket, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından soruşturma altına alındı.

Clock
Paylaş
DeFi Tahmin Platformu Polymarket, CFTC’nin Radarına Girdi!

New York merkezli, merkezi olmayan tahmin piyasası Polymarket, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından soruşturma altına alındı.

Bloomberg’in isimsiz kaynaklara atıfta bulunan 23 Ekim 2021 tarihli bir haberine göre, CFTC, Polymarket’in müşterilerinin finansal düzenleyiciye kaydedilmesi gereken ikili opsiyon ve takas işlemleri yapmasına izin verip vermediğini araştırıyor. Ancak CFTC tarafı, Polymarket’i araştırıp araştırmadığı konusunda herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı.

Binance BannerBinance Banner

Platformun bir sözcüsü konu ile ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Polymarket, yürürlükteki yasalara ve düzenlemelere uymaya, ayrıca düzenleyicilere herhangi bir soruşturmada yardımcı olacak bilgileri sağlamaya kararlıdır.”

Raporda, şirketin soruşturmayı ele almak için CFTC’nin icra bölümünün eski direktörü ve hukuk firması Sullivan & Cromwell’in şu anki ortağı James McDonald ile anlaştığı iddia ediliyor.

Polymarket Ne Yapıyor?

Bilindiği üzere Polymarket, kullanıcıların USD Coin stablecoini kullanarak gelecekteki olayların sonucu hakkında spekülasyon yapmalarına olanak tanıyan çeşitli yenilik tahmin piyasalarına ev sahipliği yapıyor. Polymarket ayrıca, kullanıcıların protokolle etkileşime girmesine izin veren akıllı sözleşme ara yüzünü platformunda barındırıyor. Polymarket; covid vaka sayıları, CryptoPunks taban fiyatları ve Donald Trump’ın başkanlık beklentileri üzerine spekülasyonlar da dahil olmak üzere çeşitli özellikler sunuyor.

Rapor, soruşturmanın Polymarket’in yeni bir finansman turunu güvence altına almak için görüşmelerde bulunduğu ve anonim kaynakların, firmanın 1 milyar dolara yakın bir değerde görebileceğini iddia ettiği sırada geldiğini iddia ediyor.

Hatırlanacağı üzere Ekim 2020’de Polymarket, Polychain Capital liderliğinde CoinShares CSO’su Meltem Demirors, eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan ve AngelList CEO’su Naval Ravikant’ın katılımıyla 4 milyon dolarlık bir fon sağladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar