Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62224.58
1.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3438.39
1.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.29
0.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.6
1.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Deloitte: “Metaverse, Asya’da Büyük Etki Yaratacak”

Uluslararası yatırım danışmalığı şirketi Deloitte tarafından hazırlanan yeni bir raporda, metaverse alanının Asya’da trilyon dolarlık bir fırsat olduğuna yer verildi.

Clock
Paylaş
Deloitte: “Metaverse, Asya’da Büyük Etki Yaratacak”

Uluslararası yatırım danışmalığı şirketi Deloitte tarafından hazırlanan yeni bir raporda, metaverse alanının Asya’da trilyon dolarlık bir fırsat olduğuna yer verildi.

Şirketin, “Asya’daki Metaverse: Stratejiler için Ekonomik Etkiyi Hızlandırma Stratejileri” başlıklı raporu, metaverse’ün Asyada’ki kullanım alanlarına yer veriyor. Yayımlanan raporda metaverse alanı için 12 Asya ülkesinin derinlemesine incelendiği belirtiliyor. Bu ülkeler arasında: Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Çin, Pakistan, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Tayvan, Tayland ve Vietnam yer alıyor.

Binance BannerBinance Banner

Deloitte’nin metaverse’ün Asya bölgesindeki etkisi ile ilgili şu ifadelere yer verildiği görülüyor:

“Metaverse’ün Asya’daki GSYİH üzerindeki etkisinin 2035 yılına kadar yılda 0,8 trilyon dolar ile 1,4 trilyon dolar arasında olabileceğini tahmin ediyoruz. Yani bu miktarın, 2035 yılına kadar yıllık toplam GSYİH’nın yaklaşık %1,3 ile %2,4’ü arasında olacağını düşünüyoruz.”

Deloitte ayrıca, metaverse’ün, bölgedeki büyük ekonomileri önemli ölçüde dönüştürmek için trilyon dolarlık bir fırsat sunduğunu belirtiyor. Bunun yanında Asya ekonomilerinin, metaverse’ün, küresel olarak nasıl şekilleneceği üzerinde anlamlı bir etki yapacağına değiniliyor.

Bu konuda kesin bir yargıdan kaçınılması gerektiğine değinen Deloitte, bu teknolojinin hale belirsizliğini koruduğunu söylüyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

“Metaverse, artık bilim kurgu değil. İlk metaverse platformları şimdiden milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Asya’da birçok tüketici Roblox, Decentraland, Fortnite ve Asya’nın kendi Sandbox ve Zepeto’su gibi sanal platformlarda oyun oynuyor, sosyalleşiyor, konserlere katılıyor ve ürün satın alıyor.”

Metaverse Gençler Arasında Yaygınlaştı

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan, Deloitte Center for the Edge’in Güneydoğu Asya’daki Genel Müdürü Duleesha Kulasooriya, CNBC’ye verdiği röportajda şu ifadelere yer verdi:

“Bugün metaverse alanında en çok etkileşim kuran ve meşgul olanların gençler olduğunu görmekteyiz. Dünya üzerindeki gençlerin %60’ı Asya’da yaşıyor.”

Metaverse’ün kaçınılmaz bir alan olacağından bahseden yetkili, Asya’nın trilyon dolarlık metaverse potansiyelini gerçekleştirmek için düzenleyici çerçeveleri geliştirmenin önemli olduğunu belirtti.

Kulasooriya son olarak, metaverse’ün potansiyel büyümesi ve katkısının küresel olarak önemli olabileceğini söyledi.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar