Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61100.67
7.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3314.56
2.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.73
-1.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.3
3.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Deribit’te Ethereum Opsiyon Ticaret Hacmi Bitcoin’i Geçti!

Ethereum opsiyon işlem hacmi ilk defa Bitcoin’i geçmiş oldu.

Clock
Paylaş
Deribit’te Ethereum Opsiyon Ticaret Hacmi Bitcoin’i Geçti!

Kripto türevleri borsası Deribit üzerinde gerçekleşen Ethereum (ETH) opsiyon işlem hacmi, Bitcoin’in (BTC) işlem hacmini geçti. Bu ilk defa gerçekleşen bir durum oldu.

Binance BannerBinance Banner

Borsa üzerinde Bitcoin opsiyonları için toplam işlem hacmi 4 Mayıs tarihinde 879,5 milyon dolar iken, Ethereum tarafında gerçekleşen işlem hacmi 1,32 milyar dolara ulaştı. Bu Bitcoin’e göre neredeyse %50 daha fazla işlem hacmi anlamına geliyor.

Deribit

Bilindiği üzere opsiyonlar, kripto para sahiplerine belirli bir süre içinde belirli bir fiyattan bir varlığı alma veya satma hakkı veren türev sözleşmeleridir.

Deribit, gerçekleşen bu durum ile ilgili olarak açıklamada bulunmazken, olası nedenler arasında en önemli etkenin, ETH’nin son birkaç ayda BTC’den önemli ölçüde daha iyi performans sergilemesi gösteriliyor.

Son bir yıl içinde %550 değer kazanan Bitcoin yanında, Ethereum son bir yıl içinde 1.400 %’e yakın değer kazandı.

Bunun yanında, aynı veriler aylık bazda incelendiğinde, BTC opsiyonlarının Deribit’teki işlem hacmi ETH’lerden dört kat daha yüksek olduğu görülmektedir. Nisan ayında borsada, BTC opsiyon işlem hacminde yaklaşık 33 milyar dolara ulaşılmışken, ETH opsiyonlarında ise yaklaşık 8 milyar dolarlık hacim oluştu. 

Deribit

TradingView’den elde edilen verilere göre Bitcoin hâlihazırda yaklaşık 56.300 $’dan işlem görürken, Ethereum ise yaklaşık 3.358 $’ dan işlem görüyor.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar