BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Eski BitMEX COO’su Deribit’in Yönetim Kurulunda!

Yayın:

-

Söylentilere göre, BitMEX’in eski genel müdürü yakında, bir kripto para borsası olan Deribit’in yönetim kuruluna katılabilir.

Geçen Eylül ayında BitMEX’teki genel müdürlük işinden ayrılan Angelina Kwan, daha öncesinde Hong Kong ana bürosu olan HKEX’in başkanlığını yapıyordu.

Bu yılın başlarında Deribit’in %10 hissesini alan Three Arrows Capital ve QCP, Deribit’in özsermayesi için ikinci bir anlaşmaya varmak istiyor. Dışarıdan gelen yatırımcılar Deribit’e kısa bir süre içinde, Kwan’ın yönetim kuruluna katılmasıyla beraber özel maksatlı şirket aracılığı ile yatırım yapmayı planlıyor. Kwan’ın burada bulunduğu konum ise, Deribit’te bulunan azınlık hisselerinin temsil edilmesi. Ayrıca, Three Arrows Capital’den Su Zhu ve QCP’den Darius Sit, Deribit’in yönetim kurulunda görev almakta. Kwan’ın yönetim kuruluna katılmasıyla ilgili açıklamalar yapıldıktan sonra Three Arrows Capital geri adım attı ve şu açıklamayı yaptı;

Angelina Kwan ve Three Arrows Capital temsilcileri, TAC ve QCP’nin faaliyet gösterdiği Deribit’e pasif yatırım ile ilgili görüşmeler yaptığını doğruluyor. Fakat an itibarıyla resmi bir anlaşma sağlanmış durumda değil.

Özel maksatlı şirket, iddialara göre Deribit’in özkaynaklarının %10’undan fazla bir kısmını elinde tutacak. Ayrıca Kwan’ın Deribit’in bölgesel işlerini genişletmeye yardımcı olmak amacıyla Asya’daki uyum ve bağlantı konusunda uzmanlık getirmesi bekleniyordu.

Kwan’ın bu göreve getirilmek istenmesinin en büyük sebebi, kariyerinin başlarında Hong Kong’daki menkul kıymetler ve vadeli işlem piyasalarını düzenlemek ile görevli Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nda görev almış olması.

Deribit’in Tarihinde Gördüğü En Yüksek Sözleşme Miktarı

Cuma günü, Deribit için 1 milyar$’dan fazla opsiyon kontratlarının sözleşmesi sona erecek. Bu, firma tarihinin gördüğü en yüksek opsiyon kontratı ücreti olarak kayıtlara geçti. Ayrıca, Bitcoin opsiyon pazarlarının toplam açık pozisyonunu sayısı 2020 yılından bu yana önemli bir artış ile birlikte 1.7 milyar$’ın üzerine çıktı.

Araştırmalara göre Deribit, pazar büyüdükçe, kendi payının bir kısmını diğer pazarlara devretti. Bahsi geçen pazarın ise CME grup olduğu belirtiliyor. Son zamanlarda Deribit’in Bitcoin Opsiyon pazarında var olan payı, açık pozisyonlar olarak %68 seviyelerinde geziyor.

Not: Three Arrows Capital temsilcileri yaptıkları yayının ardından, Kwan’ın kendi bünyelerine katıldıklarını söylemelerine rağmen, Özel maksatlı şirketin yönetim kuruluna katılma kararını hala gözden geçirdiklerini söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Centre 100.000$’lık Ethereum Adresini Dondurdu!

Yayın:

-

USD Coin’in (USDC) geliştiricisi Centre, güvenlik güçlerinin talebine karşılık, 100.000$ tutan Ethereum adresini kara listeye aldı. Türünün ilk örneği olarak nitelendirilen olay, 16 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşti.

Güvenlik güçlerinin bu isteğinin arkasındaki sebep henüz netleşmedi. Fakat Circle ve Coinbase tarafından kurulan Center Consortium yaşanan bu olayı doğrulayan bir açıklama yaptı.

Centre, güvenlik güçlerinden gelen bu talebe yanıt olarak, sözü geçen adresi kara listeye aldığını doğruluyor. Güvenlik güçlerinin bu talebi hakkında herhangi bir yorum yapmayacağız. Fakat Centre yargı yetkisine sahip mahkeme kararlarına uymakla yükümlüdür.

Bilinen Bir Hırsız

Circle sözcülerinden Josh Hawkins, kara liste olayına ilişkin herhangi bir ayrıntı vermeyeceğini söylemesine rağmen, adresin bir başka kripto para birimi hırsızlığına karışmış olma ihtimalini yalanlamıyor.

Farklı bir adresin üzerine yapılan yorum bölümünde, bir kullanıcı kara listeye alınmış adresin sahibinin kendilerinden başka tokenlar çaldığını iddia etti.

Merhaba kimliği belirsiz hırsız, gördüğüm kadarı ile  0xEeC84548aAd50A465963bB501e39160c58366692 kodlu bu ETH adresi ile yakın temas halindesiniz. Ayrıca cüzdanımdan 10.000 Loopring Coinbase çaldınız. Şimdi size bu parayı geri gönderme şansı tanıyorum. Zaten kişisel adresimi biliyorsun. Bunu yapmazsan, bilinen 2 adresinle beraber seni yargıya teslim edeceğim.

Geçtiğimiz hafta USDC, 1 milyar$’sık piyasa değerini egale etti ve Tether’in (USDT) ardından en büyük ikinci stablecoin haline geldi. Ve itibari para birimleri ile orantılı stablecoinler ile ilgilenen Twitter kullanıcıları, USDC’nin başına gelen şeyin, herhangi bir stablecoinin de başına gelebileceğini düşünüyor.

Bir başka Twitter kullanıcısı ise, Dai’nin (DAI) merkezi kontrol sorununu çözeceğinden bahsetti. Fakat DAI, USDC ve merkezi olarak kontrol edilen diğer dijital para birimleri tarafından desteklendiği için, bu tez çürütülmüş oldu.

Kalıcı Olarak Kurtarılamayabilir

Normalde Ethereum blockchaini üzerinde tutulan fonlar, adres sahipleri tarafından kontrol edilebilir. Fakat USDC kısmına bakacak olursak, yatırımcıların akıllı sözleşmeler yoluyla işlem yapabilmeleri kısıtlanabilir ve adres kara listeye alınabilir. Teknik olarak bu eylemin geri dönüştürülebilir olmasına rağmen, Circle, internet sitesinde kara listeye alınan adresleri “kalıcı olarak kurtarılamayabilir” ibaresi ile birlikte uyarıyor.

 

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ripple, Uygulamanın 19 Yeni Bölgeye Hizmetini Sağlayacak!

Geleneksel bankacılık devi Santander, Ripple ile anlaşarak uluslararası ödeme uygulaması One Pay FX’e 19 yeni bölge ekledi.

Yayın:

-

Geleneksel bankacılık devi Santander, Ripple ile anlaşarak uluslararası ödeme uygulaması One Pay FX'e 19 yeni bölge ekledi.

Geleneksel bankacılık devi Santander, Ripple ile anlaşarak uluslararası ödeme uygulaması One Pay FX’e 19 yeni bölge ekledi.

Ripple, geleneksel bankacılık devi Santander ile yaptığı ortaklık ile gündemde. Bugün (09.07.2020) Ripple tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre Blockchain tabanlı bir ödeme kanalı olarak oluşturulan One Pay FX uygulamasında gelişmeler mevcut.

2018 yılında çalışmalarına başlanan One Pay FX, İngiltere, İspanya, Polonya ve Brezilya’da kullanılabiliyordu. Bugün Ripple’ın yaptığı açıklamayla beraber One Pay FX artık Amerika ve Şili gibi birçok ülkenin yer aldığı 19 bölgede kullanılabilecek.

One Pay FX CTO’su Ed Metzger;

“Müşterilerimiz uluslararası ödeme kanallarının olmasının daha iyi olabileceğini dile getirdi. Biz de onların isteklerine göre davranarak Blockchain’in işlemlerini daha hızlı, ucuz ve şeffaf hâle getirmek amacıyla Ripple ile ortaklık kurduk”

Ayrıca müşteri geri dönütlerinden farklı para birimlerinin birbirine çevrilmesi konusundaki sıkıntıların giderilmesini isteğini de aldıklarını belirtti. Ayrıca;

“Ripple, müşterilerimiz tarafından gündeme getirilen sorunları direkt ele almamıza yardımcı oluyor. Paranın varış zamanı belli olarak müşterilerimiz ister tatil rezervasyonlarını ister ticari ödemelerini rahatlıkla yapabiliyor. ”

Haber gelecek bilgiler ışığında güncellenecektir.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.