Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65392.02
-2.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3510.81
-2.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.48
-5.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.9
-1.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Eski BitMEX COO’su Deribit’in Yönetim Kurulunda!

Clock
Paylaş
Eski BitMEX COO’su Deribit’in Yönetim Kurulunda!

Söylentilere göre, BitMEX’in eski genel müdürü yakında, bir kripto para borsası olan Deribit’in yönetim kuruluna katılabilir.

Geçen Eylül ayında BitMEX’teki genel müdürlük işinden ayrılan Angelina Kwan, daha öncesinde Hong Kong ana bürosu olan HKEX’in başkanlığını yapıyordu.

728×90 muhabbit - Eski BitMEX COO'su Deribit'in Yönetim Kurulunda!300x250 muhabbit - Eski BitMEX COO'su Deribit'in Yönetim Kurulunda!

Bu yılın başlarında Deribit’in %10 hissesini alan Three Arrows Capital ve QCP, Deribit’in özsermayesi için ikinci bir anlaşmaya varmak istiyor. Dışarıdan gelen yatırımcılar Deribit’e kısa bir süre içinde, Kwan’ın yönetim kuruluna katılmasıyla beraber özel maksatlı şirket aracılığı ile yatırım yapmayı planlıyor. Kwan’ın burada bulunduğu konum ise, Deribit’te bulunan azınlık hisselerinin temsil edilmesi. Ayrıca, Three Arrows Capital’den Su Zhu ve QCP’den Darius Sit, Deribit’in yönetim kurulunda görev almakta. Kwan’ın yönetim kuruluna katılmasıyla ilgili açıklamalar yapıldıktan sonra Three Arrows Capital geri adım attı ve şu açıklamayı yaptı;

Angelina Kwan ve Three Arrows Capital temsilcileri, TAC ve QCP’nin faaliyet gösterdiği Deribit’e pasif yatırım ile ilgili görüşmeler yaptığını doğruluyor. Fakat an itibarıyla resmi bir anlaşma sağlanmış durumda değil.

Özel maksatlı şirket, iddialara göre Deribit’in özkaynaklarının %10’undan fazla bir kısmını elinde tutacak. Ayrıca Kwan’ın Deribit’in bölgesel işlerini genişletmeye yardımcı olmak amacıyla Asya’daki uyum ve bağlantı konusunda uzmanlık getirmesi bekleniyordu.

Kwan’ın bu göreve getirilmek istenmesinin en büyük sebebi, kariyerinin başlarında Hong Kong’daki menkul kıymetler ve vadeli işlem piyasalarını düzenlemek ile görevli Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nda görev almış olması.

Deribit’in Tarihinde Gördüğü En Yüksek Sözleşme Miktarı

Cuma günü, Deribit için 1 milyar$’dan fazla opsiyon kontratlarının sözleşmesi sona erecek. Bu, firma tarihinin gördüğü en yüksek opsiyon kontratı ücreti olarak kayıtlara geçti. Ayrıca, Bitcoin opsiyon pazarlarının toplam açık pozisyonunu sayısı 2020 yılından bu yana önemli bir artış ile birlikte 1.7 milyar$’ın üzerine çıktı.

Araştırmalara göre Deribit, pazar büyüdükçe, kendi payının bir kısmını diğer pazarlara devretti. Bahsi geçen pazarın ise CME grup olduğu belirtiliyor. Son zamanlarda Deribit’in Bitcoin Opsiyon pazarında var olan payı, açık pozisyonlar olarak %68 seviyelerinde geziyor.

Not: Three Arrows Capital temsilcileri yaptıkları yayının ardından, Kwan’ın kendi bünyelerine katıldıklarını söylemelerine rağmen, Özel maksatlı şirketin yönetim kuruluna katılma kararını hala gözden geçirdiklerini söyledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar