Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61191.48
7.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3316.44
2.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.71
-1.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.9
3.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Alman Bankası Kripto Para Yatırım Fonu Başlatıyor!

Bankaya göre kripto para birimleri kurumsal yatırımcılar için giderek daha çekici hale gelecek.

Clock
Paylaş
Dev Alman Bankası Kripto Para  Yatırım Fonu Başlatıyor!

Almanya’da faaliyet gösteren özel banka Hauck & Aufhäuser, önümüzdeki yıl Ocak ayında kripto para yatırım fonu başlatacağını duyurdu. Banka ayrıca kurumsal ve yarı kurumsal yatırımcıların Bitcoin, Ethereum ve Stellar gibi dijital varlıklara yatırım yapmasına izin vereceğini açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Yayımlanan bir raporda yer alan bilgilere göre, Frankfurt merkezli banka, ‘HAIC Dijital Varlık Fonu I‘ adlı fonu kurmak için yerel fintech şirketi Kapilendo ile ortaklık yapacak. Bu kapsamda Hauck & Aufhäuser ilgili fonu yönetirken Kapilendo ise kripto varlık deposu olarak hareket edecek.

Raporda ayrıca, fona yatırılacak miktarın minimum 200.000 Euro olarak belirlendiği yer alıyor. Abonelik süresi hakkında herhangi bir sınırlamanın bulunmadığı fondan toplam fon hacmi üzerinden % 2,05 oranında ücret alınacağı da belirtiliyor.

Banka, portföyün toplam kripto para birimi varlık pazarının yaklaşık % 85’ini kapsamasını planladığını dile getirdi. Almanya’nın en köklü bankalarından biri olan 224 yaşındaki Hauck & Aufhäuser, fonları dijital para biriminin piyasa değeri ve diğer faktörlere bağlı olarak tahsis edecek pasif bir yatırım stratejisi izleyeceğini söyledi.

Hauck & Aufhäuser yönetim kurulu üyesi Holger Sepp, konu ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin kurumsal yatırımcılar için giderek daha çekici hale geldiğini görüyoruz.”

Sepp ayrıca, Kapilendo ile birlikte yapılacak olan ilk kripto fonlarının lansmanı ile, Hauck & Aufhäuser’in, yerleşik kalite standartlarını ve yüksek taleplerini karşılarken, müşterilerine yeni kripto varlık sınıfına ucuz ve güvenli erişim sağlayan yenilikçi bir yatırım aracı yarattıklarını sözlerine ekledi.

Hauck & Aufhäuser Hakkında

Özel ve kurumsal müşterilerin danışmanlık ve varlık yönetimine odaklanmak üzere 1796 yılında Gebhard & Hauck olarak kurulan banka, 1998 yılında, mevcut varlığı oluşturmak için Münih merkezli Bankhaus H. Aufhäuser ile birleşti. Şirket hisselerinin çoğunluğu Çinli Fosun International’da bulunan bankanın, Almanya, İngiltere, Lüksemburg, Çin ve Hong Kong’da ofisleri bulunmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar