Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57111.09
11.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3275.14
7.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.65
8.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.7
2.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Banka Kripto Para Değişim Platformu Açıyor!

Belarusbank, kripto para değişimi için yasal bir hizmet başlatacak.

Clock
Paylaş
Dev Banka Kripto Para Değişim Platformu Açıyor!

Belarus’un en büyük finans kurumu olan Belarusbank‘ın kripto para birimi değişim hizmeti başlatacağı bildirildi.

Yerel haber ajansı Prime Press’in 12 Kasım tarihinde yayımladığı bir rapora göre Belarusbank, kullanıcıların Visa ödeme kartı kullanarak kripto para alışverişi yapmalarına olanak tanıyan bir hizmet sunacak.  Bu yeni hizmet, Belarus Rublesi, ABD Doları ve Euro gibi fiat para birimleri karşısında kripto alım satımını mümkün kılacak.

Binance BannerBinance Banner

Belarusbank yöneticilerinin, yeni kripto para hizmetinin lansmanının şirketin birkaç yıl önce açıklanan dijital dönüşüm programına uygun olduğunu söylediği bildirildi.

Yeni hizmetin şu an için Beyaz Rusya ve Rusya vatandaşlarının kullanımına sunulduğu söyleniyor. Yapılan açıklamaya göre, banka ayrıca hizmeti destekleyen ülkelerin listesini ve desteklenen kripto para birimleri listesini yakın gelecekte genişletmeyi planlıyor.

Rapora göre yeni özellik, Belarusbank’ın yerel kripto para ödeme operatörü Whitebird ile yaptığı ortaklığın sonucu olarak ortaya çıktı. iki şirketin sunulan bu yeni hizmeti ortaya çıkarmadan önce, 2018 yılında kripto para endüstrisini ortaklaşa keşfetmek için ortaklık yaptığı bildirildi. Buna ek olarak, banka ile Whitebird ortak projesinin geliştirilmesine yönelik planlar, takas için mevcut kripto para birimleri listesinin genişletilmesini ve geleneksel ekonomi ile yenilikçi finansal teknolojilerin birleşiminde bir dizi ek hizmet sağlamayı içeriyor.

Belarusbank, Belarus’ta kendi kripto hizmetini çıkarma girişimlerini ortaya çıkaran ilk bankalardan biri.  Hatırlanacağı üzere banka 2019 yılının başlarında bir kripto para borsası kurma planlarını duyurmuştu.

Belarus’ta kripto para ticaretinin gelişimi, hâlihazırda yerel kripto dostu düzenleme ile teşvik ediliyor. Bilindiği üzere, Beyaz Rusya Devlet Başkanı Alexander Lukashenko, 2017 yılının sonuna doğru imzaladığı bir kararname ile dijital para birimlerinin kullanımını yasallaştırmıştı.

Daha Fazla Borsa Haberi İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar