Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51708.01
1.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3062.52
3.49%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.18
2.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.2
1.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dev Emlak Grubu Vonovia, Stellar Blok Zincirini Kullanarak Dijital Tahvil Çıkarıyor!

Şirket, Stellar blok zincirinde 20 milyon Euro’luk dijital tahvil çıkarıyor.

Clock
Paylaş
Dev Emlak Grubu Vonovia, Stellar Blok Zincirini Kullanarak Dijital Tahvil Çıkarıyor!

Almanya’nın dev emlak grubu Vonovia, Stellar blok zincirini kullanarak 20 milyon Euro’luk dijital bir tahvil çıkaracağını duyurdu.

13 Ocak tarihinde yapılan bir duyuruya göre Vonovia gayrimenkul haklarının devri ve güvenlik tokenleri çıkarmak için de Stellar blok zincirini kullanacak. Şirket çıkarılacak olan menkul kıymet tokenlerinin firstwire adlı çevrim içi bir pazar aracılığıyla verileceğini bildirdi.  Bunun yanında blockchain destekli dijital tahvilin toplam vadesinin üç yıl olduğu da belirtildi.

Binance BannerBinance Banner

Vonovia finans müdürü Helene von Roeder, yaptığı açıklamada, blockchain teknolojisi destekli tahvil çıkarmanın kendilerini daha hızlı, daha kolay ve daha ucuz finanse etmesini sağladığını söyledi. Roeder ayrıca şu ifadelere yer verdi: 

“Sorunlar şeffaftır ve gerçek zamanlı olarak izlenebilir, bu da profesyonel bir işlem standardını garanti eder. Aynı zamanda küresel olarak yeni yatırımcılara ulaşmamızı sağlar.” 

Vonovia, şirketinin 2019 yılında da, platform üzerinde 50 milyon euroluk bir borç senedi çıkardığı biliniyor. Vonovia’nın dijital tahvile geçişi, Alman düzenleyicilerin 2020 yılının son dönemlerinde dijitalleştirilmiş menkul kıymet ihracını resmen yasallaştırmasından sonra gerçekleşmiş oldu.

Bilindiği üzere 2020 Aralık ayı ortasında, Alman hükümeti bir menkul kıymetin satışı için kağıt sertifika sahibi olma zorunluluğunu kaldıran bir yasayı çıkarmış ve blockchain teknolojisine dayalı dijital menkul kıymetlerin önünü açmıştı.

Stellar ağının son zamanlarda artan popülaritesi her geçen gün gündeme gelmeye devam ediyor. Şirket hem özel hem de kamu alanlarında yapmış olduğu anlaşmalar ile adından söz ettiriyor. Son olarak Ocak 2021’in başlarında Ukrayna hükümeti, yeni bir dijital varlık ekosistemi ve merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde işbirliği yapmak üzere Stellar Development Foundation ile ortaklık kurmuştu.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar