Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66784
0.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3628.55
1.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.15
-0.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.9
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Roketlerden Blockchain Teknolojisine Elrond!

Elrond, yeni ortaklığını duyurdu!

Clock
Paylaş
Roketlerden Blockchain Teknolojisine Elrond!

Bildiğiniz gibi blockchain teknolojisi, finans, iş ve yönetimin geleceği için en iyi doğrulanabilir hesaplama platformudur.

Bu multi-trilyon $’lık fırsat, ancak karmaşık süreçlerin blockchain üzerinde hareket etmesi güvenli hale geldiğinde tam olarak ortaya çıkacaktır. Ethereum DAO forku ile başlayan durumlar, günümüzde sıkça görülen DeFi istismarları, hataların ve yetersiz testlerin akıllı sözleşme tabanlı süreçler için yüksek bir risk oluşturduğunu gösteriyor.

728×90 muhabbit - Roketlerden Blockchain Teknolojisine Elrond!300x250 muhabbit - Roketlerden Blockchain Teknolojisine Elrond!

Elrond’un sorduğu soru ise, tasarım gereği doğruluğu ve güvenliği sağlayan bir gelişim sürecinin oluşturulup oluşturulamayacağı.

Runtime Verification, tasarım aşamasında, ince hataları ve mantık kusurlarını ortadan kaldırabilir, gereksinimler ve spesifikasyonlar arasındaki uygunluğu kanıtlanabilir bir şekilde gösterebilir ve tasarım gereği güvenli bir geliştirme süreci sağlayabilir.

Tüm bunlarla beraber, Elrond geliştirmiş araç setini K Framework tabanlı bir dizi resmi araç ile tamamlamak adına Runtime Verification ile beraber çalışacaklarını duyurdu.

Elrond’un CEO’su Beniamin Mincu, konu hakkında şunları söyledi:

Birbirinin üzerine yerleştirilen resmi ve doğrulanmış akıllı sözleşmeler, etkili bi DeFi yığını oluşturabilir. Elrond, geliştiricilerini en başından bu tür araçlar ile güçlendirerek, güvenlik için daha iyi standartlar oluşturacak.

Roketler ve Blockchain Teknolojisi

Elde ettiğimiz bilgilere göre K Framework’e, roketlere ve uzay araçlarına özgü güvenlik hizmeti veren bir NASA partneri olarak görev yaptığı süre boyunca, Grigore Rosu tarafından öncülük edildi. O günden bu güne Rosu, Runtime Verification için, roket bilimi araçlarını blockchain geliştiricileri tarafından kullanılabilir hale getirmek için ekibi ile çalışmalara devam ediyor.

Bu işbirliğinin amacı ise, geliştiricilerin kodlarını daha iyi yazmalarına, test kodu kapmasını tespit etmelerine, artırmalarına ve nihayetinde sembolik yürütme işlevlerine ve hatta Elrond akıllı sözleşmelerini resmi olarak doğrulamalarına olanak sağlayacak bir araç seti oluşturmak.

Runtime Verification’un kurucusu ve CEO’su Grigore Rosu, konu hakkında şunları söyledi:

Elrond’un iş ruhu gerçekten etkileyici. Yüksek hızda ilerlerken karmaşık sorunlara dahice çözümler bulmaya devam ediyorlar. İnternet ölçeğindei blockchainlere biçimsel olarak araç eklemek, benimseme kısmı için önemli ve gerekli bir adım olarak görünüyor. Ekibimiz ile işbirliği yapmaları ve bunu görebilmek harika.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar