Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66841.7
-1.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3498.08
-0.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.29
-5.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.7
-1.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Dev İngiliz Bankası HSBC Kripto Para İşlemlerini Yasakladı!

HSBC artık Bitcoin borsalarından işlem kabul etmeyecek.

Clock
Paylaş
Dev İngiliz Bankası HSBC Kripto Para İşlemlerini Yasakladı!

The Times tarafından 9 Ocak 2021 tarihinde yayımlanan bir habere göre, İngiltere’deki bazı bankacılık kurumlarının Bitcoin ve diğer kripto para birimleri kullanıcıları için yeni kısıtlayıcı önlemler uygulamaya karar verdiği bildirildi. Bu kapsamda İngiltere’nin en büyük bankalarından biri olan HSBC, kripto para biriminin rekor kıran rallisinin ardından Bitcoin yatırımcılarının kazançlarını nakit olarak almasına izin vermeyecek.

728×90 muhabbit - Dev İngiliz Bankası HSBC Kripto Para İşlemlerini Yasakladı!300x250 muhabbit - Dev İngiliz Bankası HSBC Kripto Para İşlemlerini Yasakladı!

Bunun yanında, ülkenin diğer önde gelen bankaları da yatırımcıların kripto para satın almak için banka veya kredi kartlarını kullanmaları şimdilik engellemiş durumda.

Bilindiği üzere İngiltere, öncelikle perakende yatırımcılar için, kripto para endüstrisine karşı duran ülkelerden biri konumunda. Ülke son olarak, 2020 Ekim ayının başlarında yaptığı açıklama ile, Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından alınan bir karara göre Bitcoin tabanlı finansal türevlerin ve diğer kripto para birimlerinin ticaretini yasakladığını duyurmuştu.

Düzenleyici kurum, bu hareketin İngiltere’de yatırımcıların parasını savunduğunu için gerçekleştirdiğini açıklıyor iddia ediyor. Ülke, kripto para birimlerini, güven veren varlıklar olarak görüyor. Ayrıca FCA ve ABD Hazine Bakanlığı, Bitcoin türevleri piyasasının “yasadışı, kötüye kullanım” ve mali suçlara açık olduğunu da sık sık açıklamalarına ekliyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan CNBC’nin Crypto Trader programının ünlü sunucusu Ran Neuner, birçok bankanın kripto para birimlerini yasaklayarak kendi kendilerine zarar verdiklerini dile getirdi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar