Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39477.87
1.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2159.01
2.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.01
-0.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228
0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

İngiltere’de Kripto Para Türevleri Yasaklandı!

Birleşik Krallık’ta neler oluyor?

Clock
Paylaş
İngiltere’de Kripto Para Türevleri Yasaklandı!

FCA, kripto para türevlerinin perakende müşterilerine satışını yasakladı. Yasak 6 Ocak 2021’de yürürlülüğe girecek.

FCA, kripto para ürünlerini perakende müşterileri için birçok nedenden dolayı “uygunsuz” olarak değerlendirmekte. Bunlar arasında güvenilirlik yoksunluğu, ürünler arası mali suçların yaygınlığı, aşırı fiyat dalgalanması gibi sebepler bu ürünlerin güvenilirliğini azaltıyor.

728×90 muhabbit - İngiltere'de Kripto Para Türevleri Yasaklandı!300x250 muhabbit - İngiltere'de Kripto Para Türevleri Yasaklandı!

Dijital varlıkların önemli fiyat dalgalanmaları, perakende tüketicileri kripto türevlerin alım satımından zarar görme riski ile karşı karşıya bırakıyor. FCA’nın geçici strateji ve rekabet genel müdürü Sheldon Mills, “Bunun önemli ölçüde gerçekleştiğine dair kanıtlarımız var” dedi.

Bu zararlara karşı korunmak için FCA, bu ürünlerin satışını, pazarlamasını ve dağıtımını yasakladı. Yasak, Birleşik Krallık’ta veya Birleşik Krallık’tan hareket eden tüm firmaları kapsıyor. Mills sözlerine, “Bu yasak, bu ürünlerdeki perakende tüketicilere yönelik potansiyel zararı ne kadar ciddiye aldığımızı yansıtıyor. Tüketicilerin korunması bizim ilk düşündüğümüz şey.” diye devam etti.

Duyuru, popüler kripto borsası BitMEX’in CFTC tarafından, kayıtsız ticaret platformu işletmek ve uygun AML prosedürlerini uygulamamakla suçlamasından bir hafta sonra geldi. Aynı zamanda DoJ, borsanın sahipleri Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed aleyhinde dava açtı ve CTO’yu tutukladı.

İngiltere’deki kripto türev borsaları, FCA’nın bu rotasına uzun zamandır karşı çıkıyor. 23 Eylül 2019’da İngiltere merkezli borsa Coinshares, FCA’nın kripto para birimi türevlerinin perakende müşterilere satışını yasaklama kararına alenen karşı çıkan bir evrak yayınladı.

Buna karşılık FCA, perakende müşterilerinin bu yasak nedeniyle yaklaşık 53 milyon £ tasarruf edeceğini tahmin ediyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar